úterý 17. října 2017 Hedvika
6. kolo

Vítkovice opět prohrály, Plzeň si z východu odvezla všechny body

Ostrava - Hokejisté Vítkovic podlehli v 6. kole extraligy Plzni 2:3 a utrpěli čtvrtou porážku za sebou. Neodvrátil ji ani gól kapitána Jiřího Burgra, který dosáhl 300. branky v nejvyšší soutěži. Hosty dovedl k vítězství dvěma zásahy Jan Kovář.

Utkání Vítkovice - Plzeň

Vítkovicím znovu nevyšel úvod a počtvrté v řadě museli dotahovat ztrátu. Ještě předtím bombou po ledě v osmé minutě skóroval domácí Polák, jenže gól nemohl platit pro evidentní postavení spoluhráče v brankovišti. Po úvodní desetiminutovce začala tahat za nitky zápasu Plzeň, která těžila z velkých oken ve vítkovické obraně. Ta nechala ve 12. minutě před brankou úplně volného Ševce, který zblízka usměrnil do síťky nezištnou přihrávku Gulaše a i ve svém druhém utkání za Plzeň skóroval.

Dírami ve středním pásmu se dostala Škoda i do dalších velkých šancí. Po brejku Vlasáka se zakončujícím Strakou však předvedl brilantní reflex lapačkou gólman Málek, na němž v 18. minutě ztroskotal i Kovář. Domácí se dostali ke slovu až na začátku druhé části. Pomohla jim přesilovka, ve které Burger před Mazancem zlehka tečoval Malíkovo nahození a mohl se radovat ze svého jubilejního gólu.

Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Západočechům vrátil vedení o 69 sekund později Kovář, který využil zmatku před Málkovou brankou a dokázal skórvat i z úhlu s pomocí tyčky. Hosté lépe kombinovali, což jim vyneslo další gól v přesilové hře. Zatímco domácí promarnili i půlminutovou hru proti třem, Plzeň využila hned svou první přesilovku. Strakův pas před branku zvedl pod horní tyčku opět Kovář. Cenu vítkovických akcií mohl ještě v závěru druhého dějství zvednout Ujčík, mířil ale jen do tyčky.

Setřih zápasu Vítkovice - Plzeň

Burger se ve 45. minutě po bekhendovém blafáku už radoval, jenže podle videorozhodčího puk nepřekročil brankovou čáru. Trefil se tak až nechytatelnou dělovkou Ujčík v přesilovce a rozpoutal závěrečný nápor Vítkovic. Ujčík málem i vyrovnal, dezorientovaný Mazanec po jeho chytré ráně hledal puk ve výstroji a kotouč se vykutálel těsně vedle tyčky. Neujal se ani průnik Huny a hosté už bez komplikací odolali i domácí power play.

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Burger (Malík, Szturc), 47. Ujčík (Szturc) - 12. Ševc (Gulaš, Vlasák), 25. Jan Kovář (Kratěna, Pletka), 33. Jan Kovář (Straka, Vlasák). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 4658.

Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Sedlák, Sloboda, Rehák, Voráček - Ujčík, Burger, Szturc - Svačina, Roman, Klimek - Šedivý, Kolouch, Kucsera - Huna, R. Hruška, T. Káňa - Walker. Trenéři: Trličík a Moták.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Heřman, Dvořák - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Zdeněk Moták (Vítkovice): "Proti Plzni si nemůžete dovolit nedůslednosti jak v útoku, tak v obraně. My jsme nezakončovali akce, jak jsme měli, a dělali jsme fatální chyby v obraně. Po dvě třetiny byla Plzeň lepší. My jsme vystupňovali tlak v třetí třetině, kdy jsme měli dostatek střeleckých příležitostí, ale bohužel se nám nepodařilo vyrovnat."

Milan Razým (Plzeň): "Šli jsme do zápasu s tím, že musíme přečkat úvodní tlak domácích, a to se nám podařilo. Navíc se nám povedlo vstřelit branku a mohli jsme klidně přidat i druhou, kdy se sami před brankou objevili Vlasák se Strakou. Domácí vyrovnali z přesilové hry, ale nám se povedlo odskočit na dva góly, což se ukázalo jako rozhodující. Tým musím pochválit za kompaktní výkon. Dozadu jsme hráli to, co jsme si řekli."