Golfista roku

Ústí v souboji o první místo porazilo Třebíč, vyhrála i Boleslav

Praha - Hokejisté Ústí nad Labem jako první tým v sezoně dokázali obrat o body Třebíč. Lvi v nejostřeji sledovaném zápase 4. kola druhé nejvyšší soutěže, ve střetnutí mezi prvním a druhým týmem, vyhráli na ledě Horácké Slavie 3:2 a vystřídali ji v čele tabulky.

Radující se hokejisté Ústí nad Labem

Překvapivý lídr tabulky z Třebíče nad Ústím vedl do 46. minuty, v níž vyrovnal na 2:2 Ludvík. Šest minut před koncem zápasu pak tečoval Hořavovu střelu Roubík a Ústečtí si odvezli všechny tři body.

Vývoj obrátila i Boleslav

Na druhé místo se posunula Mladá Boleslav, jež ale také musela na ledě Kadaně obracet nepříznivé skóre. Poslední tým tabulky se dostal do vedení ve 20. minutě, kdy Andresovu akci zakončil do prázdné branky Jíra. Mužem zápasu byl ale hostující Nouza. Ten nejdřív ve 33. minutě vyrovnal a v přesilové hře ve 37. minutě dal rozhodující gól bývalého extraligového mužstva. Kadaň tak jako poslední zůstává bez získaného bodu.

Litoměřice se proti třetímu Havlíčkovu Brodu dostaly do vedení už v první minutě zásluhou Mrni. Vyrovnání zařídil Rytnauer a do konce třetiny ještě vedení na stranu Litoměřic strhl Žalčík, ale Ondráček za hosty opět srovnal. Žalčík se trefil ještě jednou, ale hosté v přesilové hře i potřetí vyrovnali a v prodloužení o vítězství Havlíčkova Brodu rozhodl Rytnauer.

Jihlava konečně vyhrála

Jihlava po dvou porážkách zabrala doma proti Olomouci, kterou zdolala 3:2. Do vedení šli v 25. minutě Hanáci, když po vhazování Pekr propálil Novotného. Necelé dvě minuty před koncem druhé části hry vyrovnal z trestného střílení Čachotský. Devět minut před koncem ale Olomouc opět strhla vedení na svou stranu díky dorážce Hermana. Dukla srovnala v 57. minutě. Maliník vypálil, Kašík jeho střelu neudržel a na dorážku Nahodila už nestačil. Za necelou minutu Jihlava otočila skóre zásluhou Jeslínkova důrazu v brankovišti. Tři sekundy před koncem mohl vyrovnat olomoucký Kolouch, ale z trestného střílení se proti Novotnému prosadit nedokázal.

Hokejisté Benátek zatím fanouškům připravují gólové hody. V prvním domácím utkání s Olomoucí padlo deset branek, v dnešním proti Písku pouze o jednu méně. Na brzký gól hostujícího Daleckého odpověděl 57 sekund před první sirénou domácí Plodek. Ve druhé třetině se domácí díky gólu obránce Jaroměřského dostali do vedení, které ale brzy smazal opět Dalecký. Do kabin odcházeli spokojeněji domácí, kteří po brankách Klimta a Bortňáka získali dvoubrankové vedení, jež ve třetí třetině ještě zvýraznil Špaček. Hosté ale nesložili zbraně. Nejprve Marek a po něm Šperger umazali manko až na rozdíl jedné branky. Na vyrovnání však měli jen deset sekund.

Hradci nestačilo ani třígólové vedení

Draci ze Šumperka na svém ledě vedli nad Berounem po první třetině 2:0, ale góly Doležala a Padělka vrátily Medvědy do zápasu. Klíčovým okamžikem byl závěr třetiny, kdy v přesilovce od modré skóroval Sedlák, a Šumperk tak po třech trefách třech obránců zase vedl. Ve třetí třetině Beroun jasně domácí tým přestřílel, ale na vyrovnání již nedosáhl. Ve chvíli, kdy brankář hostů Kůdela mířil na střídačku, aby Beroun sehrál power play, trefil prázdnou klec Medvědů Hulva.

Dokonce tříbrankové vedení nevyužil před 212 diváky v malé hale Hradec Králové proti dosud poslednímu Mostu. Královští lvi nabídli soupeři svými fauly šanci utkání obrátit a Severočeši, kteří byli do dneška bez bodu, ji využili. Domácím zasadili čtyři gólové údery v přesilovkách, pátý do prázdné brány a překvapivě zvítězili 5:3.

Kadaň - Mladá Boleslav 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)Branky: 20. Jíra - 33. a 37. Nouza. Rozhodčí: Horák - Svobodová, Čížek. Vyloučení: 5:7, navíc Jiránek (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 400.

Šumperk - Beroun 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 9. Pastor, 13. Vrána, 40. Sedlák, 60. Hulva - 25. Doležal, 30. Padělek. Rozhodčí: A. Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 1 346.

Hradec Králové - Most 3:5 (2:0, 1:2, 0:3)
Branky: 10. a 14. Haluza, 27. Roupec - 44. a 60. Gengel, 32. T. Klíma, 37. Hranáč, 46. Tauš. Rozhodčí: Úlehla - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:11, navíc Rohan (Most) 10 min. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 212.

Benátky nad Jizerou - Písek 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Branky: 20. Plodek, 25. Jaroměřský, 29. Klimt, 38. Bortňák, 41. Špaček - 4. a 27. Dalecký, 49. Marek, 60. Šperger. Rozhodčí: Doležal - Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Diváci: 235.

Dukla Jihlava - Olomouc 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 39. Čachotský z tr. střílení, 57. Nahodil, 58. Jeslínek - 25. Pekr, 52. Herman. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Lukš. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1 459.

Třebíč - Ústí nad Labem 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Kaut, 16. Čuřík - 6. Sklenička, 46. Ludvík, 55. Roubík. Rozhodčí: Humpolíček - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:7, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1 870.

Litoměřice - Havlíčkův Brod 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 19. a 51. Žalčík, 1. Mrňa - 18. a 64. Rytnauer, 33. a 59. Ondráček. Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Krátký. Vyloučení: 8:7, navíc Polodna (H. Brod) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1 030.