ČTsport

ČTsport
úterý 29. července 2014 Marta

Šatan: Kdyby nám to někdo řekl před MS, skončil by v blázinci

Velikost textu:

Helsinky - I když hokejisté Slovenska prohráli ve finále mistrovství světa s Ruskem, z ledu odcházeli s úsměvem. Na krku se jim "houpala" stříbrná medaile, což před turnajem nikdo nečekal. Ani útočník Miroslav Šatan, který má ve své sbírce všechny čtyři cenné kovy, které Slovensko v samostatné historii získalo.

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan

"Kdyby někdo před turnajem řekl, že skončíme druzí, tak by ho asi zavřeli do blázince," usmíval se sedmatřicetiletý Šatan v rozhovoru v České televizi. "S jídlem ale roste chuť a stále jsme si více a více věřili. Porazili jsme silná mužstva, jako jsou Spojené státy a Kanada a poté i Čechy v semifinále. Myslím si, že stříbrná medaile je zasloužená," řekl Šatan.

Vítěz Stanleyova poháru v roce 2009 uznal, že Rusko vyhrálo světový šampionát zaslouženě. "Rusko tady mělo nejsilnější tým a neprohrálo ani zápas. Můžeme tedy říct, že vyhrálo nejlepší mužstvo a druhé místo bylo naším maximem. Můžeme odcestovat s hlavami nahoře a spokojení," uvedl Šatan.

Slovenští hokejisté nečekaný úspěch věnovali tragicky zesnulému Pavolu Demitrovi, který na začátku sezony nepřežil pád letadla s hokejisty Jaroslavle. Řada hráčů měla jeho tradiční číslo 38 napsané například na hokejkách. "Stále je to dost čerstvé a těžko lze uvěřit tomu, co se na začátku sezony stalo. Palo byl blízký kamarád řady chlapců a součást týmu. Medaile patří i jemu," řekl Šatan.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Kalendář TV zápasů

   < Červenec 2014 >
   po út st čt so ne
     1 2 3 4 5 6
   7 8 9 10 11 12 13
   14 15 16 17 18 19 20
   21 22 23 24 25 26 27
   28 29 30 31      
   • 29.7.2014

    Pro dnešní den nenalezena žádná akce.

   ČT sport - Tour de France

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.