středa 24. května 2017 Jana

Dánové porazili Lotyše a přiblížili se záchraně

aktualizováno 14. 5. 2012 18:53

Stockholm - Hokejisté Lotyšska ztratili naději na postup do čtvrtfinále světového šampionátu, když v dnešním utkání základní skupiny ve Stockholmu podlehli Dánsku 0:2. Seveřané tím udělali velký krok k záchraně mezi elitou, zároveň pomohli do čtvrtfinále českému týmu a Norsku. Oba góly padly ve druhé třetině, nulu vychytal Frederik Andersen.

Radost dánských hokejistů

Během první třetiny byli sice střelecky aktivnější Lotyši, ale nevyužili půlminutovou přesilovku čtyři na tři a ve 14. minutě mohli naopak děkovat Masalskisovi, že po velké šanci Dánů neprohrávali.

Bezchybně si vedl lotyšský gólman také v úvodu druhé části při velké šanci Greena. Celý duel možná rozhodla 25. minuta, kdy po Andersenově zákroku dorážel Meija do prázdné branky, jenže k překvapení všech nedal. Opařené Lotyše navíc jen pár vteřin nato dostal do kolen Green, když propálil Masalskise.

Právě lotyšský gólman se poté vyznamenal při dalších šancích Dánů a držel naděje svého týmu na zvrat. Ve 36. minutě ale za jeho brankou kombinovali Madsen s Ellerem a Madsen zasunul pohotově kotouč za brankovou čáru, z čehož se už Lotyši nedokázali vzpamatovat.

Od třetí třetiny nahradil zraněného Masalskise Jučers, stav 0:2 se však nezměnil. V dlouhé závěrečné power play Lotyšů, podpořené navíc Greenovým vyloučením, skončil kotouč v lotyšské brance potřetí, ale nemohl být uznán, neboť po vyhození Dánů se zpět do hry odrazil od hráčů na lotyšské střídačce.