neděle 22. října 2017 Sabina

Rusko porazilo Švédsko a vede EHT

Brno - Hokejisté Ruska zvítězili na Kajotbet Hockey Games v Brně nad Švédskem 4:2 a dostali se do čela tabulky Euro Hockey Tour o bod před Českou republiku. O triumfu v sérii tak rozhodne souboj českého týmu se sbornou, který se hraje v neděli od 18:00, a prvenství si zajistí vítěz zápasu.

Rusko - Švédsko

V úvodu utkání měl šanci sborné Jemelin a pak trefil Nikitin horní tyč. Švédskou možnost nevyužil ve 14. minutě Ekholm, ve druhé třetině zamířil do horní tyče Karlsson a neuspěl ani Harju. Skóre se změnilo až ve 35. minutě, kdy využil ruskou přesilovku pěti proti třem Kuzněcov.

Za necelé tři minuty překvapil z úhlu Viktora Fastha Kuljomin a za 50 vteřin už vedla sborná 3:0, když si po Žerděvově akci srazil puk do vlastní branky Lundqvist. Za 36 vteřin po přečíslení po ideální přihrávce Anderssona snížil Olausson, ale obrat se v závěrečné třetině nekonal. Naopak zvýšit mohli Šipačov, Jemelin, který trefil tyč, a také Zaripov. V 56. minutě sice dal naději Švédům střelou od modré čáry v přesilovce Karlsson, ale 95 sekund před koncem pojistil výhru Ruska Žerděv.

Rusové tak mohou ještě útočit na vítězství na turnaji, naopak Švédové skončí jistě poslední. Během utkání na tribuně zkolaboval jeden z fanoušků a přes okamžitý zásah záchranné služby zemřel. Pořadatelé turnaje uctí památku zesnulého minutou ticha před nedělním duelem Česka s Ruskem.

Rusko - Švédsko 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. Kuzněcov, 38. Kuljomin (Kornějev, Nikulin), 39. Žerděv (Těreščenko), 59. Žerděv (Těreščenko, Zaripov) - 39. Olausson (Andersson, S. Kronwall), 56. M. Karlsson (Olausson, J. Fasth). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Gabauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 5 000.