ČTsport

ČTsport
středa 30. července 2014 Bořivoj
KHL

HC Lev stále neví, kde bude hrát domácí zápasy

Velikost textu:

Praha – Přestože spojení nově vzniklého klubu HC Lev a pražské O2 areny bývá považováno za hotovou věc, vedení nováčka Kontinentální ligy se stále nedohodlo s provozovatelem haly firmou Bestsport na využívání areny pro soutěžní zápasy. Jednání stále pokračují a Lev naznačuje, že by případně mohl domácí zápasy hrát v hale Sparty.

O2 arena
O2 arena

"Na první nabídku s návrhem podmínek pronájmu O2 areny pro potřeby KHL, kterou předložil Bestsport, reagoval klub HC Lev kontranabídkou. Představenstvo Bestsportu došlo k závěru, že ji v této podobě nemůže přijmout," uvedl šéf Bestsportu Richard Benýšek pro Aktuálně.cz.

Problémem prý není rozměr kluziště v multifunkční aréně, podle reglementu KHL lze ligu hrát i na stávajícím rozměru "zámořského" typu 60x26 metrů. "Rozměr kluziště nepatří k problémům, kvůli kterým dosud nedošlo k dohodě. Technicky je možné v O2 areně zajistit rozměr požadovaný HC Lev. Ale musí být stejný jako pro HC Slavia, tzn., že kluby se na něm musí shodnout," poukázal Benýšek na skutečnost, že v aréně by v příští sezoně měly působit dva kluby - Slavia a Lev.

Lev sice podle všeho skutečně preferuje širší kluziště, i proto, že bude mít tréninkové zázemí na Spartě, kde má ledová plocha rozměry 60x29 metrů. Možnost, že by se kluziště rozšířilo, ale naznačil po skončení sezony i šéf Slavie Vladimír Růžička. Bez ohledu na přání druhého klubu.

"Jednání nadále probíhají. Rozhodnou ve výsledku pouze podmínky, jaké nám budou nabídnuty. Rozměry hřiště nám vyhovují v obou pražských arénách," řekl předseda představenstva Lva Jan Musil a naznačil tak, že by nováček KHL mohl klidně na Spartě hrát i zápasy. Tuto možnost nevyloučil ani majitel pražského klubu Antonín Charouz.

Důvody, proč se zástupci Lva s Bestsportem stále nedohodli na spolupráci, nejsou oficiálně známé. Jisté je pouze to, že to není ekonomická otázka. Podle Aktuálně.cz ale chce Lev, aby byl v areně oficiálně domácím, tedy upřednostňovaným týmem. Tuto výsadu má však smluvně zajištěnou Slavia.

Zdroj: ČT Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Vácha: V odvetě bychom to proti Malmö měli uhrát
    Video
    Vácha: V odvetě bychom to proti Malmö měli uhrát vydáno 30. 7. 2014 06:30 Praha – Takhle si sparťané začátek proti Malmö určitě nepředstavovali. Nedařilo se jim, často chybovali a brzy inkasovali dvě branky. Nakonec ale dokázali díky zlepšenému výkonu ...
   • Týmy Plzně a Liberce vyrazily směr Rumunsko
    Týmy Plzně a Liberce vyrazily směr Rumunsko vydáno před 1 hodinou Praha/Bukurešť - Na palubě leteckého speciálu mířícího z Prahy do Bukurešti se dopoledne potkaly nezvykle hned dva české fotbalové kluby. Viktoria Plzeň a Slovan Liberec společně ...
   • Lisické to sviští. Má nejrychlejší podání
    Lisické to sviští. Má nejrychlejší podání vydáno před 2 hodinami Stanford (USA) - Sabine Lisická pokořila na turnaji ve Stanfordu rekord WTA Tour v rychlosti podání. Míček na polovinu Srbky Any Ivanovičové servírovala rychlostí 211 km/h, nicméně k ...
   • První zápas od semifinále Wimbledonu Šafářové nevyšel
    První zápas od semifinále Wimbledonu Šafářové nevyšel aktualizováno 29. 7. 2014 22:32 Washington - Před pár týdny se radovala ze semifinálové účasti na wimbledonské trávě, návrat na kurty ale Lucii Šafářové mnoho radosti nepřinesl. Na tvrdém povrchu ve Washingtonu ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.