Klesla zařídil výhru Phoenixu, Florida otočila duel v New Jersey

Chicago - Obránce Rostislav Klesla byl v utkání 1. kola play-off NHL hlavním strůjcem vítězství hokejistů Phoenixu na ledě Chicaga, když gólem a dvěma asistencemi režíroval výhru 3:2 v prodloužení. Jeho tým se ujal vedení v sérii 2:1 na zápasy. Druhé vítězství vybojovali v úterý také hokejisté Floridy, kteří předvedli velkolepý obrat v New Jersey. Domácí vedli v 7. minutě po trefě Patrika Eliáše už 3:0, přesto nakonec prohráli 3:4. Vítězný gól Floridy dal ve 27. minutě Brian Campbell, asistenci si připsal Tomáš Fleischmann.

Klesla byl v Chicagu u všech tří gólů Phoenixu. Nejprve ve 49. minutě tvrdou ranou z voleje zbavil neprůstřelnosti brankáře Coreyho Crawforda a svou premiérovou trefou v kariéře v play-off NHL vyrovnal na 1:1. O 33 sekund později sice vrátil domácím náskok Michael Frolík, za dalších 32 sekund však po Kleslově přihrávce skóre znovu vyrovnal Ray Whitney.

Vítězný gól Phoenixu vstřelil v 74. minutě Mikkel Bödker, který propálil Crawforda z nulového úhlu. Klesla si u rozhodující branky připsal asistenci a ve třech utkáních posbíral čtyři body za gól a tři přihrávky.

Zápas v Chicagu poznamenalo zranění nejproduktivnějšího hráče domácího týmu Mariána Hossy, jenž v polovině první třetiny schytal tvrdý úder ramenem do hlavy od Raffiho Torrese a led opustil na nosítkách. Slovenský kanonýr byl otřesený a několik sekund se nehýbal, při transportu z haly ale komunikoval s lékaři.

Svůj první gól v letošním play-off vstřelil Jiří Hudler, Detroit však podlehl Nashvillu i v druhém domácím duelu 1:3 a stejným poměrem prohrává v celé sérii. Predators, které Detroit přestřílel v poměru 41:17, mohou o postupu do dalšího kola rozhodnout v pátek před vlastními fanoušky.

Východní konference - 3. zápas: New Jersey - Florida 3:4 (3:2, 0:2, 0:0) Branky: 1. Parise, 4. Gionta (Židlický), 7. Eliáš - 17. Bergenheim, 20. Garrison, 23. Weaver, 27. Campbell (Fleischmann). Střely na branku: 25:26. Diváci: 17 625. Stav série: 1:2. Západní konference - 3. zápas: Chicago - Phoenix 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1) Branky: 20. Brunette, 49. Frolík - 49. Klesla, 50. Whitney (Klesla), 74. Boedker (Klesla). Střely na branku: 37:34. Diváci: 21 627. Stav série: 1:2. Západní konference - 4. zápas: Detroit - Nashville 1:3 (0:0, 0:0, 1:3) Branky: 44. Hudler - 42. Bourque, 47. Klein (Erat), 60. Legwand. Střely na branku: 41:17. Diváci: 20 066. Stav série: 1:3.