V šachu

Brankář Elliot nedostal v NHL gól už tři zápasy v řadě

New York – Washington, který nastoupil k zápasu proti Buffalu bez Michala Neuvirtha v brance, podlehl svému soupeři 5:1. Sabres tak Washington vystřídali na poslední postupové příčce do play-off Východní konference. Brankář lídra NHL ze St. Luis Brian Elliot udržel už třetí čisté konto v řadě a Blues porazili 3:0 Nashville, za který pro zranění nenastoupil Martin Erat. New Jersey zdolalo Chicago i díky jednomu gólu Petra Sýkory.

Eliiot drží neprůstřelnost už tři zápasy v řadě
zdroj: ČTK/AP autor: Jeff Roberson

Hokejisté Buffala vyhráli v přímém souboji o poslední postupové místo do play-off ve Washingtonu 5:1 a soupeře vystřídali na osmé příčce ve Východní konferenci. Sabres položili základ páté výhry po sobě v úvodních 23 minutách, po nichž vedli 3:0. Po třetím gólu nahradil Michal Neuvirth v brance Bradena Holtbyho a kryl jedenáct střel.

Buffalo pokračuje ve strhující jízdě. Před pěti týdny bylo poslední ve Východní konferenci a fanoušci ho odepisovali. Od té doby ale zvítězilo ve 14 z 19 utkání a probojovalo se na místa zaručující účast v play-off.

"Už jsme v režimu play-off nějakou chvíli, musíme každý zápas vyhrát," konstatoval Drew Stafford, autor dvou branek. "Teď jsou naše šance trochu vyšší, ale nic není hotovo, nesmíme polevit. Do konce základní části ještě něco zbývá, musíme hrát stejně. Máme to už ale ve svých rukou," dodal.

Washington - Buffalo 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)Branky: 26. Sjomin -19. a 50. Stafford, 9. McCormick, 23. Vanek, 38. Pominville. Střely na branku: 45:31. Diváci: 18.506.

Prohra Washingtonu nahrála hokejistům Floridy, kteří zvítězili v Montrealu 3:2 po samostatných nájezdech a upevnili si vedení v Jihovýchodní divizi. V ní mají před Washingtonem náskok pěti bodů a jsou blízko první účasti v play-off od roku 2000. "Každý sleduje, jak se situace vyvíjí. Dnešní den byl fajn na obou frontách. Získali jsme oba body a musím taky pochválit Buffalo," řekl trenér Floridy Kevin Dineen.

Montreal - Florida 2:3 SN (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)Branky: 14. Cole, 39. Leblanc -14. a rozhodující nájezd Wolski, 53. Samuelsson. Střely na branku: 29:36. Diváci: 21.273.

Brankář St. Louis Brian Elliot udržel třetí čisté konto za sebou a dovedl lídra NHL k výhře 3:0 nad Nashvillem. Kanadský gólman má v letošní sezoně devět nul, nejvíce ze všech. Jeho aktuální neprůstřelnost trvá 186 minut a 33 sekund.

Společně s parťákem Jaroslavem Halákem vychytali už 15 nul v sezoně. "To je neuvěřitelné číslo. Skvělá práce. Dnes byl zase úžasný," chválil Elliota Pekka Rinne, brankář Nashvillu. Predatos nastoupili bez svého nejproduktivnějšího hráče Martina Erata, který vynechal druhé utkání za sebou pro potíže v horní části těla.

St. Louis - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)Branky: 27. Langenbrunner, 45. Perron, 56. Oshie. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.150.

St. Louis svádí souboj o Prezidentský pohár s New York Rangers, kteří po vítězství 3:2 v Minnesotě ztrácejí stále dva body. Upevnili si ale pozici v čele Východní konference, neboť jejich pronásledoval Pittsburgh podlehl doma překvapivě New Yorku Islanders 3:5. Rangers vedou o tři body.

Minnesota - NY Rangers 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)Branky: 24. Brodziak,32. M. Koivu - 12. B. Boyle, 28. Gáborík, 54. Fedotěnko. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17.880.

Český hokejista Petr Sýkora pomohl jedním gólem k výhře New Jersey 2:1 po samostatných nájezdech nad Chicagem. Pětatřicetiletý útočník otevřel v úvodní třetině skóre, když před brankou usměrnil do sítě střílenou přihrávku.

Hosté vyrovnali až ve 49. minutě a vítěze musel určit penaltový rozstřel. V něm se prosadil i Patrik Eliáš, rozdílovou trefu ale zaznamenal v pátém kole Travis Zajac, který loni v srpnu podstoupil operaci Achillovy šlachy a hrál teprve desáté utkání v sezoně.

New Jersey - Chicago 2:1 SN (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)Branky: 16. Sýkora, rozhodující nájezd Zajac - 49. Seabrook. Střely na branku: 22:38. Diváci: 15.074

Hokejisté Bostonu porazili Tampu Bay 5:2, když rozhodli třemi góly v závěrečných devíti minutách. Dvěma asistencemi podpořil výhru obhájce Stanley Cupu český útočník David Krejčí. Ještě o jednu přihrávku více zaznamenal obránce Zdeno Chára, který byl před utkáním vyznamenán za tisíc odehraných utkání v NHL. Jubilejní zápas absolvoval v neděli na ledě Los Angeles. Obě branky poražených dal Steven Stamkos, který s 55 zásahy vede tabulku střelců a stále je reálné, že pokoří úctyhodnou hranici šedesáti tref.

Boston - Tampa Bay 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)Branky: 11. S. Thornton, 36. Seidenberg (Krejčí), 52. Pouliot, 56. Marchand, 60. Peverley (Krejčí) -6. a 46. Stamkos. Střely na branku: 38:18. Diváci: 17.565.

Toronto - Carolina 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)Branky: 14. J. Jokinen, 19. Brent, 21. Harrison. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.348.

Pittsburgh - NY Islanders 3:5 (0:2, 2:3, 1:0)
Branky:25. a 56. J. Neal, 22. Kennedy -4. a 39. Nielsen, 20. Grabner, 33. Okposo, 36. Ullström. Střely na branku: 54:25. Diváci: 18.588.