ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Magnitogorsk na úvod série s Omskem opět vyhrál v prodloužení

Moskva - Hokejisté Magnitogorsku vstoupili do čtvrtfinále play off Kontinentální ligy vítězstvím na ledě Omsku, který porazili 1:0 v prodloužení. Jediný gól utkání vstřelil v 68. minutě Sergej Mozjakin, který dal ve vyřazovacích bojích už pátou branku.

Hokejisté Magnitogorsku
zdroj: ISIFA

Tým českého reprezentačního kapitána Tomáše Rolinka zvládl úspěšně čtvrté prodloužení za sebou. V osmifinále s Astanou prohrával už 1:3 na zápasy, ale pak vyhrál třikrát v řadě v nastaveném čase a zajistil si postup.

Omsk utrpěl první porážku v play off poté, co v prvním kole přešel přes Chabarovsk ve čtyřech zápasech. Poprvé v bojích o Gagarinův pohár vyšel střelecky naprázdno útočník Roman Červenka, který v předchozí fázi přispěl k hladkému postupu čtyřmi góly a třemi asistencemi.

Druhé semifinále Východní konference rozehrál lépe Čeljabinsk, který zvítězil 3:1 nad Kazaní. Vítěz základní části rozhodl zápas dvěma góly v závěrečných šesti minutách.