Kooperativa NBL 2023/2024

Obránce Němec rozhodl třetí zápas osmifinále play-off

Moskva - Hokejový obránce Ondřej Němec rozhodl v prodloužení třetího utkání osmifinálové série KHL o prvním vítězství Čerepovce nad Atlantem Mytišči. Severstal díky výhře 2:1 snížil stav série na 1:2 na zápasy.

KHL
zdroj: ČT24 autor: V.Rejl

Čerepovec, který před play-off vyměnil trenéra, v úvodním domácím duelu prohrával, ale Nurtdinov vyrovnal a Němec rozhodl. Český mistr světa z roku 2010 se trefil v čase 68:54.

První porážku v play-off zaznamenali svěřenci trenéra Miloše Říhy z Petrohradu, kteří prohráli 2:3 v prodloužení na ledě CSKA Moskva. Hosté přitom vedli o dva góly, ale obrat dokonal v šesté minutě nastavení Paršin, který překonal Jakuba Štěpánka střelou k tyči. CSKA tak snížil na 1:2 na zápasy.

Na hraně vyřazení je jiný český kouč Marek Sýkora se svými svěřenci z Dinama Minsk, kteří s moskevským Dynamem prohrávají už 0:3. V prvním duelu v běloruské metropoli domácí podlehli 2:4.