středa 22. listopadu 2017 Cecílie

Švédské hry ovládli domácí hokejisté, Finsko porazili 3:1

aktualizováno 12. 2. 2012 17:59

Stockholm – Hokejisté Švédska porazili v závěrečném zápase třetího turnaje seriálu Euro Hockey Tour Finsko 3:1 a podvanácté v historii vyhráli domácí Švédské hry, které se letos hrají jako Oddset Hockey Games. Český tým obsadil druhé místo.

Hokejisté Švédska

Přímý souboj o vítězství na turnaji začali lépe domácí hráči, kteří byli aktivnější, a finský brankář Ortio, jenž tým doplnil dodatečně, měl více práce než jeho protějšek Fasth. Téměř deset tisíc diváků v hale Globen si ale muselo na první branku počkat až do druhé třetiny. I proto, že Järnkrok v závěru úvodní dvacetiminutovky trefil jen tyč. Jako první se mezi střelce zapsal v přesilové hře obránce Kronwall.

Ve 46. minutě přiblížil Švédy výhře Andersson, ale již o 42 sekund později snížil dokonce v oslabení Pesonen. A mohlo být pro domácí hůře. Joensuu ale svůj brejk v 51. minutě ve vyrovnání neproměnil. Další šanci měl Pesonen, ale podruhé v zápase se mezi střelce nezapsal. Domácí Lundqvist poté přidal třetí gól, Švédové tak obhájili loňský triumf a zároveň se dostali do čela průběžného pořadí Tour.