Ústí dominuje první lize, vede už o deset bodů

Praha - Hokejisté Ústí nad Labem zvýšili ve 47. kole první ligy své vedení už na deset bodů. Lídr tabulky vyhrál ve šlágru 4:2 na ledě třetí Olomouce a využil zaváhání druhého Chomutova, který padl 2:5 v Berouně.

Ilustrační foto
zdroj: ČT sport

Olomouci vyšla výborně první třetina, kdy se po brance Kucsery dostala do vedení. Hanáci měli ještě několik šancí, ale ty nevyužili, což se jim později vymstilo. Ústí otočilo vývoj skóre během jedné minuty. Nejprve se ve 23. minutě trefil dorážkou Boháč a poté nahozením od modré čáry Handlovský. Olomouc vyrovnala ve 32. minutě, kdy se po buly trefil Selingr. Třetí třetina byla vyrovnaná a utkání rozhodl v 54. minutě obránce hostí Pavlík, který po individuální akci objel branku Olomouce a vstřelil třetí gól. Olomouc hrála v závěru při dvojnásobném vyloučení hostů power play, ale Ústí v poslední sekundě trefou do prázdné branky pečetilo na 4:2.

Chomutovští Piráti byli větší část zápasu v Berouně opticky lepším týmem, ale najít recept na Slipčenka se jim povedlo jen dvakrát. Naopak domácí Medvědi využili slabšího dne brankáře Duby a celkem pětkrát ho dokázali překonat.

Lepší vstup do tradičně vyhecovaného derby Vysočiny měli jihlavští hokejisté. V přesilovce v 10. minutě překonal Suchana v brance Havlíčkova Brodu Jeslínek. Šestadvacet sekund před koncem první části dal Dukle dvoubrankový náskok dorážkou Čachotský. Prostřední třetina patřila hostům. Při hře čtyř proti čtyřem snížil ve 29. minutě Semorád, který propálil z mezikruží Novotného. Ve 35. minutě napřáhl od modré Ostrčil a bylo srovnáno. Rozhodující gól vstřelil ve 48. minutě domácí Ficenc, který si v přesilovce počkal na přihrávku veterána Filipa a stanovil konečné skóre 3:2. Havlíčkův Brod i přes porážku drží osmou příčku zajišťující jako poslední účast v play off.

Do pozice jeho nejbližšího pronásledovatele se dostaly Litoměřice díky dnešnímu vítězství 3:2 nad sedmým Pískem. Jihočeši byli v první třetině lepším týmem a dostali se do dvoubrankového vedení. Ve druhém dějství se hra vyrovnala a v závěrečné dvacetiminutovce předvedli Litoměřičtí třemi góly během necelých deseti minut obrat.

První hokejová liga - 47. kolo:

Hradec Králové - Most 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) Branky: 6. Karpov, 27. Berger, 32. Moskal, 52. Havel - 28. Ondráček, 60. Nedrda. Rozhodčí: Hejduk - Rittich, Guth. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. Diváci: 864.

Litoměřice - Písek 3:2 (0:2, 0:0, 3:0) Branky: 44. Belay, 49. Šinágl, 53. Hašek - 7. Žovinec, 20. Nouza. Rozhodčí: Würtherle - Frodl, Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc Drábek (Litoměřice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 970.

Olomouc - Ústí nad Labem 2:4 (1:0, 1:2, 0:2) Branky: 7. Kucsera, 32. Selingr - 23. Boháč, 23. Handlovský, 54. Pavlík, 60. Hanzl. Rozhodčí: Čech - Reich, Wesley. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 788.

Beroun - Chomutov 5:2 (3:1, 1:0, 1:1) Branky: 8. Žálčík, 15. Přibyl, 16. Poletín, 33. Vlček, 59. Švagrovský - 9. Sikora, 42. Endál. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.

Jihlava - Havlíčkův Brod 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) Branky: 10. Jeslínek, 20. Čachotský, 48. Ficenc - 29. Semorád, 35. Ostrčil. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Skopal. Vyloučení: 8:10, navíc Stehlík (H. Brod) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3089.

Třebíč - Šumperk 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0) Branky: 18. a rozhodující samostatný nájezd Dolníček, 21. Laš - 29. Haas, 37. Plášek. Rozhodčí: Kubeš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1340.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0) Branky: 39. a 51. Z. Skořepa, 19. Charousek, 27. Bombic - 13. Skalický, 21. Vitásek, 34. Jonák, 59. J. Skořepa, rozhodující sam. nájezd Král. Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Zavřel. Vyloučení: 4:4, navíc Jarina - Klimt, Král všichni 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 240.