sobota 16. prosince 2017 Albína

Jágr se v historické tabulce střelců osamostatnil na 11. příčce

aktualizováno 22. 12. 2011 09:38

New York - Český hokejista Jaromír Jágr se podílel ve středečním utkání NHL gólem a asistencí na vítězství Philadelphie 4:1 v Dallasu. Devětatřicetiletý útočník se zároveň v historické tabulce střelců NHL osamostatnil na jedenácté pozici, kterou před utkáním sdílel s Brandanem Shanahanem. Kladenský rodák a nejproduktivnější Evropan soutěže má nyní na kontě 657 branek a ztrácí na desátého Luka Robitaillea jedenáct gólů.

Hokejisté Philadelphie

Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, lepší byl pouze Claude Giroux. Kanadský hráč, jenž vynechal předchozí čtyři zápasy kvůli otřesu mozku, figuroval u všech branek Flyers. První dal sám, na ostatní přihrál. "Byl nadšený, že zase může hrát. Bylo to na něm vidět. Od prvního střídaní měl v sobě spoustu energie," uvedl Jágr na adresu Girouxe, jenž mu dělá centra.

Flyers v utkání inkasovali už v úvodní minutě, ale ještě do přestávky dvěma góly skóre otočili. U vyrovnávací branky si připsal asistenci Jágr, jehož střelu z mezikruží dorazil Giroux. V prostředním dějství český útočník zvýšil na 3:1 poté, co v početní převaze zavezl do útočného pásma puk, vyměnil si ho s Girouxem a akci zakončil střelou pod horní tyčku.

Český útočník Jiří Tlustý zvýšil ve druhé třetině náskok Caroliny v zápase s Phoenixem na 3:1, ale Hurricanes nakonec prohráli 3:4. K obratu přispěl prvním gólem v sezoně i Rostislav Klesla, který si při útočném výpadu týmu najel mezi kruhy a skóroval. Český obránce tím ukončil 41 utkání trvající gólový půst.

Carolina přitom byla střelecky aktivnější (37:19), ale soupeře nezlomila ani třetí laciná branka, kterou vsítil Tlustý z ostrého úhlu. "Na chvíli jsem ztratil puk z dohledu," řekl brankář Jason LaBarbera. "Viděl jsem hráče na křídle a podíval jsem se, kdo si najíždí středem před branku. V tom jsem ztratil puk a dostal gól. Nesmíte se ale takovou situací nechat rozhodit a musíte se dál soustředit na hru," dodal.

Rostislav Klesla

I bez zraněného Martina Havláta si poradili hokejisté San Jose s Tampou Bay, kterou přehráli jasně 7:2. Základ úspěchu položili Sharks už v úvodní třetině, protože po patnácti minutách vedli 5:0.

Naproti tomu lídři NHL z Chicaga rozhodli svůj zápas až ve druhé polovině utkání. Jejich soupeř Montreal otevřel s přispěním asistence Tomáše Plekance ve 26. minutě skóre, ale poté už stříleli branky pouze domácí Blackhawks, kteří zvítězili 5:1.

Výsledky NHL

Carolina - Phoenix 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Branky: 10. T. Ruutu, 26. Nödl (Špaček), 33. Tlustý - 3. Ray Whitney (Hanzal), 34. O'Reilly, 45. Klesla, 51. Korpikoski. Střely na branku: 37:19. Diváci: 15 848.

Chicago - Montreal 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky: 32. Brunette, 32. Sharp, 51. Stalberg, 59. Toews, 60. Bickell -26. A. Kosticyn (Plekanec). Střely na branku: 28:21. Diváci: 22 081.

Dallas - Philadelphia 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky: 1. Ryder - 9. C. Giroux (Jágr), 12. Simmonds, 28. Jágr, 46. Meszároš. Střely na branku: 31:30. Diváci: 15 061.

Colorado - St. Louis 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 4. P. Stastny, 6. McLeod (Hejda), 35. McClement - 24. Backes, 30. Ch. Stewart. Střely na branku: 22:39. Diváci: 15 421.

Vancouver - Detroit 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Branky: 10. Higgins, 10. Hodgson, 16. Burrows, 44. Edler - 14. Bertuzzi, 37. D. Miller. Střely na branku: 25:40. Diváci: 18 890.

San Jose - Tampa Bay 7:2 (5:1, 0:0, 2:1)

Branky: 14. a 15. Couture, 4. Ferriero, 5. Pavelski, 7. Desjardins, 42. Burns, 53. Marleau - 16. Moore, 48. St. Louis. Střely na branku: 43:24. Diváci: 17 562.