sobota 18. listopadu 2017 Romana

Chomutov snížil náskok Ústí, Brod v derby smetl Jihlavu

Praha – Hokejisté Chomutova se v 34. kole první ligy dotáhli na rozdíl pěti bodů na svého největšího rivala z Ústí nad Labem, poté co hladce zdolali na domácím ledě berounské Medvědy 5:1. Lídr tabulky prohrál doma s třetí Olomoucí 3:5, když o čtyři branky hostů se postaralo útočné duo Haluza–Zbořil. V tradičním regionálním derby mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou jednoznačně dominovali domácí, kteří svého soka porazili 8:0.

Havlíčkův Brod - Dukla Jihlava

V Chomutově skóre otevřel v sedmé minutě berounský Jonáš, když trefil růžek branky nad Hanuljakovým ramenem. Překvapení se ale nekonalo. Procházka s Hruškou ještě před první přestávkou otočili skóre a také další góly padaly jen za záda berounského Furcha. Ten se v 50. minutě nechal vystřídat Slipčenkem, který další gól nepustil.

Hokejisté Olomouce na ledě vedoucího Ústí třikrát srovnali jednobrankové vedení Severočechů a v závěrečné třetině udeřili. Zbořil svojí druhou brankou v zápase poslal hosty poprvé do vedení, které pojistil při power play Haluza. Olomouc je po Písku teprve druhým týmem, který vyhrál v Ústí. Žigárdy v brance hostů výborně nahradil olomouckou jedničku Kašíka.

Na prestižní derby s Jihlavou přišly v Havlíčkově Brodě skoro tři tisíce diváků. Domácí Rebelové svého rivala srazili do kolen už v první dvacetiminutovce, kdy překonali brankáře Novotného hned pětkrát. V závěrečném dějství pak přidali další tři zásahy a mohli slavit rekordní výhru 8:0.

Havlíčkův Brod - Jihlava

Poslední Most si připsal další prohru, na domácím ledě podlehl hostům z Hradce Králové 1:3. V derniéře roku 2011 před svými fanoušky si šumperští hokejisté s velkými problémy poradili s Třebíčí, uklidnění jim přinesl až Haasův gól dvě minuty před koncem.

Písečtí se ve skvělé atmosféře, která vyvrcholila již tradiční charitativní akcí, darování plyšových hraček dětem z dětských domovů, dočkali prvního vítězství nad Litoměřicemi v sezoně.

Benátky, notně posílené několika hráči z extraligového Liberce, zdolaly hosty z Kadaně až na samostatné nájezdy, které rozhodl jako jediný úspěšný exekutor v třetí sérii domácí Král.