pondělí 22. května 2017 Emil

Hokejová Olomouc zdolala Chomutov v rozstřelu

Praha - V dnešním šlágru první hokejové ligy zvítězila třetí Olomouc nad druhým Chomutovem 4:3 po samostatných nájezdech a snížila svou ztrátu na něj na osm bodů. Hanáci v 58. minutě odvrátili zásluhou Pšurného hrozbu porážky a rozstřel rozhodl Kolouch. Svůj nájezd proměnil i Pšurný, zatímco hostující Pulpán s Hruškou ztroskotali na brankáři Žigárdym.

Hokejisté Olomouce

Osmibodový náskok v čele tabulky má Ústí nad Labem, které potvrdilo roli favorita na ledě Hradce Králové výhrou 4:2. Slovan rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál 2:0. V souboji čtvrté Jihlavy s pátými Benátkami nad Jizerou šli do vedení Středočeši, ale na Skořepův gól odpověděli domácí čtyřmi brankami. Vítězství si však Dukla zajistila třemi trefami až v závěrečné části.

Utkání Olomouc - Chomutov

Litoměřice se po dvou prohrách v domácí aréně probraly a deklasovaly Třebíč 8:2. Hlavní podíl na vysoké výhře měl Loskot, který nastřílel hned čtyři branky. Poslední Most zdolal 4:3 Šumperk. Když v 56. minutě zvýšil Tvrdek svou třetí branku na 4:1 po domácí, vypadalo to, že si Most výhru v klidu pohlídá. Drakům ale stačilo jen 13 sekund v 58. minutě, aby koncovku dvěma góly ještě hodně zdramatizovali. Most již těsné vedení udržel.

Po pěti zápasech se dočkal tříbodové výhry Beroun, který rozstřílel Havlíčkův Brod 5:0. Domácí vyhnali třemi rychlými gól už v jedenácté minutě z branky Nerudu, kterého vystřídal Suchan, ale ani on čisté konto neudržel. S nulou naopak odjel z ledu Furch. Zápas okořenila pořádná bitka Sobotky s Moravou, kteří dostali tresty do konce utkání.