Dohráno MOL Cup

Michálek je opět nejlepším střelcem NHL, ale zranil se a nedohrál

New York - Útočník Milan Michálek se opět osamostatnil v čele tabulky střelců NHL, když v úterním utkání svým 19. gólem v sezoně přispěl k výhře Ottawy 3:2 v prodloužení na ledě Buffala. Michálek už po 69 sekundách hry otevřel skóre zápasu, když po závaru v útočném pásmu dostal přihrávku před odkrytou branku a pohodlně zavěsil. Český hokejista ale zápas nedohrál poté, co se zranil při kolizi se spoluhráčem Erikem Karlssonem.

Pět minut před koncem druhé třetiny se ale na útočné modré čáře v plné rychlosti tvrdě srazil s Karlssonem a z utkání musel odstoupit. Podle informací zámořských novinářů Michálek utrpěl zranění hlavy nebo ramene. Trenér Senators Paul MacLean pouze uvedl, že jde o zranění v horní části těla a že bude vědět více až po návratu do Ottawy, kde český kanonýr podstoupí podrobnější lékařské vyšetření.

Spoluhráči si každopádně už dopředu uvědomují, že by případná delší Michálkova absence mohla na mužstvu zanechat následky. "Milan je klíčovým hráčem našeho týmu, tvrdě pracuje a dokáže rozhodovat zápasy," konstatoval útočník Jason Spezza. Obránce Karlsson ustál srážku bez úhony a v prodloužení se výrazně podílel na vítězném gólu.

Hned v první minutě nastavení přihrál od zadního mantinelu před branku dalšímu zadákovi Jaredu Cowenovi a ten prostřelil brankáře Ryana Millera. "Jen jsem si najel před branku a Karlsson mě skvěle našel. Stačilo nastavit hokejku," řekl nováček Cowen, který vstřelil třetí gól v NHL a zároveň první vítězný. "Byl to trochu risk zajet tak hluboko do útočného pásma, nevěděl jsem, zda o mě Karlsson ví, ale vyšlo to perfektně."

Zklamaní hráči Washingtonu
zdroj: AP autor: Nick Wass

I bez nejproduktivnějšího hráče soutěže Clauda Girouxe, který se zotavuje po otřesu mozku, a kapitána Chrise Prongera uspěli hokejisté Philadelphie ve Washingtonu. Zápas příliš nevyšel Tomáši Vokounovi, který v brance Capitals inkasoval čtyři góly z 21 střel a po druhé třetině ho nahradil Michal Neuvirth. Toho z dvanácti pokusů překonal pouze Jakub Voráček, jenž v 46. minutě šikovnou tečí přidal pátý gól Flyers.

Jakub Voráček slaví svůj gól

Letci si tak připsali už šesté vítězství v řadě a potvrdili pozici nejlepšího týmu Východní konference, jednou asistencí k tomu přispěl i Jaromír Jágr. "Všichni hráči se dnes o vítězství poctivě porvali a dokázali díry v sestavě zacelit. Výborně jsme bránili a Bryz (brankář Ilja Bryzgalov) chytal fantasticky," pochválil mužstvo trenér Peter Laviolette.

Utkání Washington - Philadelphia

Z českých hokejistů se v úterý střelecky prosadil také Patrik Eliáš, jehož New Jersey Devils zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Floridy. Eliáš nejprve v 29. minutě desátým gólem v sezoně snížil na 1:2, spolu s Iljou Kovalčukem pak uspěl i v penaltovém rozstřelu a pomohl Ďáblům získat bod navíc. V dresu Panterů nebyl v nájezdech úspěšný Tomáš Fleischmann ani Kris Versteeg, který předtím vstřelil oba góly v základní hrací době.

Zach Parise a Patrik Eliáš se radují z gólu
zdroj: AP autor: Wilfredo Lee

"Jsem rád, že jsem mu aspoň jednu střelu chytil," glosoval to po utkání se smíchem brankář Devils Martin Brodeur. Úspěch New Jersey v penaltovém rozstřelu ale nebyl náhodný, v sezoně vyhráli Ďáblové už sedm z osmi zápasů, které i po prodloužení skončily nerozhodně, přičemž dali 16 gólů z 23 nájezdů. "K takové bilanci potřebujete mít na jedné straně výborného gólmana a na druhé straně hráče s fantastickými dovednostmi," poznamenal trenér Devils Peter DeBoer.

Utkání Florida - New Jersey

Panteři naopak vyhráli jediný z pěti penaltových rozstřelů a z 14 nájezdů vstřelili pouhopouhý jeden gól. "Ztratili jsme tak plno bodů a musíme se v nájezdech určitě zlepšit. Asi je to na obšírnější analýzu, proč nám to dosud nešlo," uvedl trenér Kevin Dineen, jenž také litoval, že jeho tým ztratil v utkání vedení 2:0.

Utkání Winnipeg - Minnesota
zdroj: AP autor: Trevor Hagan

Ocenění pro nejlepšího hráče zápasu si odnesl brankář Ondřej Pavelec, který vychytal výhru Winnipegu 2:1 nad Minnesotou. Pavelec nestačil pouze na jedinou z 35 střel Divočáků, kteří zejména kvůli němu přerušili sérii sedmi vítězství. Vyrovnaný zápas rozhodl gólem pět minut před koncem třetí třetiny Bryan Little. "Byl to přesně ten zápas, kdy jsem měl pocit, že mi nic nevychází. Nenapadlo by mě, že to budu nakonec já, kdo rozhodne," podotkl Little.

Radost hokejistů Winnipegu

Minnesota v poslední minutě vyvinula velký tlak, vyrovnat se ale hostům nepodařilo. Zasloužil se o to především Pavelec, který v závěrečných 48 sekundách zlikvidoval tři nebezpečné střely. Český gólman si tak spravil chuť po sobotní vysoké prohře 1:7 s Detroitem. "Dnes jsme opravdu poctivě makali. Nebyl to jednoduchý zápas, ale vybojovali jsme ho," radoval se Pavelec.

Radost hokejistů Colorada
zdroj: AP autor: Barry Gutierrez

Stoprocentní úspěšnost v penaltových rozstřelech potvrdili hokejisté Colorada, kteří porazili 4:3 po nájezdech San Jose a v dovednostní disciplíně mají letos bilanci 5 výher, 0 porážek. Jedním z úspěšných střelců v nájezdech byl i kapitán týmu Milan Hejduk. I v druhém utkání v dresu Montrealu po přestupu z Caroliny bodoval obránce Tomáš Kaberle. V duelu s New Yorkem Islanders si stejně jako Tomáš Plekanec připsal jednu asistenci a se spoluhráči mohl slavit vítězství 5:3.

Výsledky úterních zápasů NHL:

Boston - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky:28. a 46. Marchand, 7. Peverley. Střely na branku: 22:41. Diváci: 17.565.

Buffalo - Ottawa 2:3 v prodloužení (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. Szczechura, 16. Ennis -2. M. Michálek, 48. Regin, 61. Cowen. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18.690.

Toronto - Carolina 2:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky:56. a 61. Connolly - 59. Ponikarovskij. Střely na branku: 38:19. Diváci: 19.509.

NY Rangers - Dallas 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 56. Daley. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.200.

Pittsburgh - Detroit 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 20. Malkin -56. a 60. Cleary, 37. Dacjuk, 46. Franzén. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.592.

Colorado - San Jose 4:3 po nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 20. Elliott, 47. Winnik, 52. Duchene (Hejduk), rozhodující sam. nájezd Landeskog - 24. McGinn, 34. Boyle, 60. Marleau. Střely na branku: 33:30. Diváci: 14.374.

Columbus - Vancouver 2:1 po nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Carter, rozhodující sam. nájezd Nash - 49. Lapierre. Střely na branku: 30:32. Diváci: 15.808.

Montreal - NY Islanders 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky:10. A. Kosticyn (Plekanec, T. Kaberle), 14. Darche, 41. E. Cole, 54. Nokelainen, 60. Gill - 8. Moulson, 46. Bailey, 52. Tavares. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.273.

Florida - New Jersey 2:3 po nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky:16. a 28. Versteeg - 29. Eliáš, 48. Parise, rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Střely na branku: 26:34. Diváci: 14.669.

Nashville - Calgary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Halischuk, 44. Wilson - 27. Glencross. Střely na branku: 45:36. Diváci: 14.813.

Winnipeg - Minnesota 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Bogosian, 56. Little - 25. Latendresse. Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 35 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Střely na branku: 27:35. Diváci: 15.004.

Washington - Philadelphia 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 54. Halpern - 17. Hartnell (Jágr), 28. Bourdon, 35. Simmonds, 38. Talbot, 46. Voráček. Vokoun odchytal za Washington 40 minut, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent, Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, z 12 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.506.