Paralympijský magazín

Vrbata se zasloužil o vítězství Phoenixu v Chicagu

Chicago - Útočník Radim Vrbata se výrazně zasloužil o vítězství Phoenixu 4:3 po samostatných nájezdech v pondělním utkání NHL na ledě Chicaga. Český hokejista nejprve vstřelil svůj 13. gól v sezoně, následně uspěl i v penaltovém rozstřelu a byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Radim Vrbata s hráči Phoenixu
zdroj: AP autor: Gary Wiepert

Kojoti i díky Vrbatově trefě vedli ve 22. minutě už 3:0, během necelých třinácti minut ale o pohodlný náskok přišli. Zasloužil se o to především Jonathan Toews, který vstřelil dva góly a na třetí přihrál. V samostatných nájezdech však neuspěl, stejně jako jeho spoluhráč Marián Hossa, zatímco na druhé straně vedle Vrbaty skóroval i Oliver Ekman-Larsson.

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v lize potvrdil útočník Tomáš Fleischmann, jenž přispěl jednou asistencí k výhře Floridy nad Washingtonem 5:4. Triumf Panterů, kteří vedli na začátku 39. minuty už 5:1, zařídil především Stephen Weiss, jenž dal dvě branky a na jednu přihrál.

Brankář Tomáš Vokoun, který v posledním vzájemném duelu proti svému bývalému klubu vychytal čisté konto a vítězství 3:0, tentokrát sledoval zápas jen ze střídačky. Příležitost dostal v brance Capitals jeho krajan Michal Neuvirth a z 30 střel inkasoval pět gólů.

Brilantní obrat během posledních jedenácti minut třetí třetiny předvedli hokejisté Ottawy. V utkání s Tampou prohrávali ještě ve 49. minutě 1:2, pak však třemi góly otočili skóre na konečných 4:2 a připravili soupeři čtvrtou porážku v řadě. Milan Michálek, který skóroval ve třech předchozích utkáních, tentokrát vyšel střelecky naprázdno. Zastoupil ho ovšem Zack Smith, jenž se trefil dvakrát a má na svém kontě pět gólů z posledních pěti zápasů.

Čtrnácté vítězství z uplynulých patnácti utkání si připsali obhájci Stanleyova poháru z Bostonu, kteří zvítězili 3:1 na ledě Pittsburghu. Hlavním strůjcem úspěchu Bruins byl opět brankář Tim Thomas, který zlikvidoval 44 střel, ustál i dvě oslabení tři na pět a vychytal desáté vítězství v řadě.

Výsledky NHL:     NY Rangers - Toronto 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) Branky: 34. Anisimov, 35. Gáborík - 7. Franson, 26. Connolly, 27. Lupul, 60. Steckel. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.200.      Pittsburgh - Boston 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) Branky: 51. Cooke - 23. Campbell, 28. Pouliot, 42. Seguin. Střely na branku: 46:27. Diváci: 18.585.      Chicago - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0) Branky: 23. a 30. Toews, 34. P. Kane - 3. Torres, 19. Vrbata, 22. Yandle, rozh. nájezd Ekman-Larsson. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21.079.      Florida - Washington 5:4 (3:1, 2:1, 0:2) Branky: 7. a 33. Weiss (na druhou Fleischmann), 8. Santorelli, 17. Kulikov, 24. Bergenheim - 18. Knuble, 40. Eakin, 53. Laich, 59. Chimera. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 30 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.337.      Ottawa - Tampa Bay 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) Branky: 37. a 57. Z. Smith, 49. Alfredsson, 56. Foligno - 34. Gervais, 44. St. Louis. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.742.