čtvrtek 23. listopadu 2017 Klement

Písek ukončil v první lize vítězné tažení Ústí

aktualizováno 26. 11. 2011 21:13

Praha – Hokejisté Písku v první lize nečekaně ukončili třináctizápasovou vítěznou sérii Ústí nad Labem. Lídr prohrál ve 27. kole doma s dvanáctým týmem tabulky 2:3 a jeho náskok před druhým Chomutovem se snížil na deset bodů. Outsidery z Písku přivedl do vedení ve 12. minutě v přesilovce Slavík. V druhé třetině Boháč vyrovnal, ale už za 45 sekund vrátil hostům vedení Nedorost. Za dalších pět minut svítilo na tabuli skóre 1:3 po trefě Ferebauera. V třetím dějství nevyužil jasnou šanci ústecký Handlovský, kapitán Severočechů Klobouček ještě v závěru snížil, ale nejlepší hráč zápasu brankář Písku Sedláček už další střelu za svá záda nepustil. Klubový rekord Ústí se tak zastavil na 13 výhrách.

Hokejisté Ústí nad Labem

Dravost Chomutova v utkání s Benátkami nad Jizerou slavila první úspěch už ve 4. minutě a v nástupu do druhé třetiny to bylo 3:0. Blažíčka v hostující brance poté vystřídal Stejskal. Středočeši zvýšili důraz a tvrdost a brzy snížili. Ve 46. minutě se dokonce dotáhli na rozdíl jednoho gólu, ale Chomutov vítězství 3:2 udržel.

Favorizovaná Olomouc se nadřela na vítězství proti Kadani. Po bezbrankové první třetině šli do dvoubrankového vedení hosté, když se trefili Kůs a z trestného střílení Diviš. Olomouc dokázala na druhou inkasovanou branku odpovědět hned po 20 sekundách, když snížil střelou z křídla Kolouch. V závěrečném dějství vyrovnal ve 49. minutě Herman a stejný hráč sekundu před koncem rozhodl o tříbodové výhře Hanáků.

Beroun v utkání proti Jihlavě dotahoval jednobrankové manko z první třetiny, kdy se prosadil Čachotský. Nejdramatičtější částí zápasu byla závěrečná dvacetiminutovka, v níž Medvědi vyrovnali díky Čermákovi a následně dvaačtyřicetiletý Nedvěd ranou otočil skóre. Hosté v závěru dostali puk do branky, ale kvůli stojícímu útočícímu hráči v brankovišti nebyl gól uznán.

Hradec Králové potvrzoval v duelu s Litoměřicemi od začátku roli favorita a po první třetině vedl už o tři branky. Ve druhé části hosté snížili a měli další šance, ale výborný brankář Čech za svá záda další puk nepustil. Hradečtí navíc ve třetím dějství přidali další dvě branky a bez potíží zvítězili 5:1.