středa 18. října 2017 Lukáš

Voráček zastoupil Jágra a pomohl Philadelphii vyhrát

aktualizováno 26. 11. 2011 09:40

New York – Český útočník Jakub Voráček přispěl v pátečním utkání NHL k výhře Philadelphie 3:1 nad Montrealem. Svým gólem a asistencí se stal druhou hvězdou zápasu. Flyers rozhodli o svém vítězství v rozmezí 34. až 40. minuty, kdy třemi góly otočili z 0:1. Rozdílovou branku vstřelil právě Voráček, který se prosadil nekompromisní střelou z levého kruhu. Zbývající dvě trefy dal Claude Giroux. Jaromír Jágr kvůli potížím s třísly nemohl nastoupit.

Jaromír Jágr v dresu Philadelphie

"Nebyli jsme připraveni, nesoustředili jsme se na zápas od úvodní minuty. Nevím, kde hledat příčinu," komentoval špatný vstup do utkání Giroux, který je i díky spolupráci s Jágrem na druhém místě produktivity NHL. "Celkově si myslím, že doma od začátku sezony nehrajeme tak dobře, jak bychom si představovali. Ve druhé a třetí třetině už jsme ale hráli, jak bychom měli," dodal Giroux.

Rovněž Radek Dvořák dosáhl bilance jedné branky a asistence, ale jeho produktivita stačila Dallasu v souboji s Torontem pouze na zisk bodu za prohru 3:4 po samostatných nájezdech. Český útočník, první hvězda utkání, se dvakrát podílel na srovnání stavu. U druhé branky týmu byl součástí hezké kombinace celého útoku, kterou zakončoval Eric Nyström, a poté poslal zápas přesnou střelou z pravého kruhu do prodloužení. V následném penaltovém rozstřelu rozhodl o výhře Maple Leafs Joffrey Lupul.

Český útočník Petr Sýkora byl jediným úspěšným střelcem v zápase mezi New Yorkem Islanders a New Jersey a zajistil Devils těsné vítězství 1:0. Pětatřicetiletý hokejista dorazil z mezikruží ránu obránce Adama Larssona a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Nejlepším hráčem se stal brankář New Jersey Johan Hedberg, který kryl třiadvacet střel soupeře.

Prospal zase slavil výhru nad Buffalem

Další český veterán Václav Prospal odehrál 1000. utkání v NHL, v němž s Columbusem slavil výhru 5:1 nad Buffalem. Jubilejní 700. bod v kariéře si však zatím nepřipsal. Tisíc zápasů v zámořské lize před ním odehrálo jen pět českých rodáků. "Jsem na tuto metu hodně pyšný. Vím také, že k tomu musí mít hráč hodně štěstí," řekl šestatřicetiletý útočník před zápasem. Tomáš Fleischmann je třetím českým hráčem, který letos vstřelil deset branek. Svou trefou otevřel skóre utkání mezi Floridou a Tampou Bay, když přesnou střelou do horní části branky zakončil brejk dva na jednoho. Poté už ale skórovali pouze hráči Lightning, kteří vyhráli 2:1 v prodloužení.

"Chtěli jsme odčinit minulý zápas s Torontem (prohra 1:7). Opět jsme prokázali bojovnost, celé utkání jsme bojovali o to, abychom se vrátili na vítěznou vlnu, a jsem rád, že se to povedlo," uvedl Steven Stamkos, autor vítězného gólu. Florida i přes prohru zůstává v čele Jihovýchodní divize, kde je poprvé od roku 2000.

Jejím nejbližším pronásledovatelem je Washington, který v pátek podlehl New Yorku Rangers 3:6 a ztrácí na Floridu tři body. Za Capitals odchytal i přes šest inkasovaných branek celé utkání Michal Neuvirth, který po bezgólové první třetině kapituloval čtyřikrát v prostředním dějství. Většina gólů padla po chybách a nedůrazu obrany. Další český brankář Ondřej Pavelec tentokrát nechytal, Winnipeg bez něj zvítězil 3:1 na ledě Caroliny. Jediný gól Hurricanes vsítil Jiří Tlustý.

Výsledky NHL:

Boston - Detroit 2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0) Branky: 25. Paille, 48. P. Bergeron - 13. Filpulla, 25. Dacjuk, rozhodující sam. nájezd Bertuzzi. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17 565.

Philadelphia - Montreal 3:1 (0:1, 3:0, 0:0) Branky: 34. a 40. C. Giroux (na druhou Voráček), 38. Voráček - 19. Nokelainen. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19 991.

New York Islanders - New Jersey 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Branka: 35. Sýkora. Střely na branku: 23:23. Diváci: 15 358.

Minnesota - Edmonton 2:5 (1:2, 1:1, 0:2) Branky: 20. Setoguchi, 29. Bouchard - 17. a 59. Nugent-Hopkins, 6. Smyth, 36. Hall, 48. Horcoff (Hemský). Střely na branku: 32:29. Diváci: 18 092.