středa 26. července 2017 Anna

Ústí dál dominuje, vytvořilo klubový rekord v počtu výher

Ústí nad Labem - Lídři první hokejové ligy z Ústí nad Labem vytvořili výhrou 4:3 nad Třebíčí klubový rekord v počtu vítězných utkání v řadě. Těsný úspěch nad předposledním celkem soutěže byl už celkově třináctým po sobě. Tabulce dále kralují s náskokem třinácti bodů na druhý Chomutov. Čtvrtá Jihlava zvítězila na ledě Olomouce 2:1 po nájezdech a bodově se dotáhla na svého soupeře.

HC Slovan Ústečtí lvi

Ústí vyhrálo úvodní třetinu přesvědčivě 3:0, když se díky Kloboučkovi a Třetinovi prosadilo hned dvakrát v přesilové hře. Druhý střelec záhy skóroval podruhé. Stejný počin se ale na druhé straně povedl v prostřední části i třebíčským Valentovi a Havlovi a skóre bylo 3:2. Domácí před netradičně nízkou návštěvou ve třetí třetině odskočili zpátky na rozdíl dvou branek zásluhou Ludvíka. Po snížení Třebíče na konečných 3:4 domácí vedení s přehledem drželi a svou rekordní sérii si nenechali uniknout.

Olomouc s Jihlavou prohrávala už od desáté minuty, kdy Zeman s Čachotským zužitkovali přečíslení dva na jednoho. Na vyrovnání si Hanáci počkali až do poloviny zápasu, ve skrumáži před brankou dorazil Dopitovo nahození Herman a využil dvojnásobnou přesilovku. Další branka už k vidění nebyla, bezgólové bylo i prodloužení plné vyloučení. V samostatných nájezdech se za Jihlavu prosadili Jeslínek a Hubáček, na druhé straně pouze Pšurný, a tak mají oba soupeři po 26. kole na kontě 52 bodů a 49 inkasovaných branek. Ve prospěch Olomouce v tabulce hovoří jen jeden vstřelený gól navíc.