sobota 19. srpna 2017 Ludvík

Říhův Petrohrad deklasoval ex-Říhův Spartak 8:1

Moskva – Hokejisté Petrohradu deklasovali 8:1 Spartak Moskva, který v letech 2007–2010 vedl jejich současný kouč Miloš Říha. Na drtivé venkovní výhře nejlepšího týmu KHL se podílel dvěma asistencemi český útočník Petr Průcha. V brance Petrohradu se tentokrát místo Jakuba Štěpánka představil jeho náhradník Ilja Ježov a inkasoval jako první v 16. minutě z hole Slováka Štefana Ružičky. Hráči SKA ale ještě v téže minutě vyrovnali a zápas zvrátili na začátku třetí části, v níž třemi góly během 106 sekund vyhnali Alexeje Jachina z domácí branky.

Miloš Říha ještě jako trenér Spartaku

Z českých trenérů v KHL dnes uspěl také Rostislav Čada, jehož Omsk porazil 2:1 Novosibirsk i bez gólového příspěvku nejlepšího střelce soutěže Romana Červenky, jenž se nezapsal do statistik ani v druhém utkání po reprezentační pauze.

Zatímco Červenka si své vedení v tabulce střelců zatím drží, o první místo v tabulce produktivity přišel Jakub Petružálek. O dva body ho předstihl Vadim Šipačov z Čerepovce, jenž k dnešní výhře 4:2 nad svěřenci Marka Sýkory z Dinama Minsk přispěl gólem a dvěma asistencemi. Petružálek při prohře Chabarovsku 1:3 v Magnitogorsku nebodoval.

Neuspěl ani kouč Radim Rulík na lavičce Popradu, který podlehl 1:3 na ledě Čeljabinsku. Jediný gól slovenského nováčka KHL vstřelil po přihrávce Jiřího Sekáče další další český útočník Tomáš Netík.