Hejduk a Hejda svými góly podpořili obrat Colorada

New York - Čeští hokejisté Milan Hejduk a Jan Hejda se ve čtvrtečním utkání NHL svými góly podíleli na obratu Colorada, které na svém ledě porazilo New York Islanders 4:3 v prodloužení. Tým Avalanche, který prohrával už 0:3, nastartoval ve 40. minutě Paul Stastny, na něhož ve třetí třetině navázali Hejduk a první trefou v sezoně i Hejda. Obrat dokonal v čase 62:39 Kyle Quincey, jenž si v přesilové hře vyměnil kotouč s Hejdukem a poté prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Radost hráčů Colorada
zdroj: AP autor: Barry Gutierrez

Podle útočníka hostů Briana Rolstona byl klíčový druhý gól Avalanche. "Po něm nám spadlo sebevědomí," přiznal Rolston. Autorem důležitého gólu byl Hejduk, který střelou zápěstím z pravého kruhu překonal brankáře Alvara Montoyu. O čtyři minuty později pak vyrovnal z druhé strany útočného pásma Hejda, který se prosadil nekompromisním golfovým úderem.

"Bylo to skličující," reagoval Quincey na dotaz, jaká byla na střídačce nálada za průběžného stavu 0:3. "Mohli jsme si říci: Tak snad vyhrajeme příště. Ale nezabalili jsme to. Poprali jsme se s tím, prokázali jsme vnitřní sílu. Mohl by to pro nás být zlomový bod v sezoně. Musíme na tom stavět a těžit z toho i v dalších zápasech," uvedl Quincey.

Brankář Ondřej Pavelec byl po dvou třetinách zápasu Winnipegu s Floridou za stavu 0:4 střídán. Jets pak ještě utkání zdramatizovali, ale výhru hostí 5:2 zpečetil střelou do prázdné branky Kris Versteeg. Utočník Panthers tím zkompletoval hattrick, na první dvě branky mu přihrál Tomáš Fleischmann. Florida si užívá nejlepší start do sezony od ročníku 1996/97 a vede Jihovýchodní divizi před Washingtonem. Panthers se mohou opřít hlavně o první řadu (Fleischmann, Weiss, Versteeg), která dala 18 ze 43 branek týmu.

Trenér Winnipegu Claude Joel po utkání Pavelcovi nic nevyčítal. "Nebyl horší než kdokoli jiný v týmu," uvedl. "Zápas jsem si vůbec neužil, většinou jsme hráli mizerně. A důvod je jednoduchý. Chybělo nám větší nasazení. Zlepšili jsme se až v závěrečné třetině, ale nezasloužili jsme si vyhrát. Dnes jsme hráli jen pět minut v první části a dvacet minut v poslední. A to je málo," prohlásil Noel.

Dvě asistence zaznamenal vedle Fleischmanna i Václav Prospal, jenže Columbusu to nepomohlo. Nejhorší tým ligy neodčinil debakl 2:9 z minulého utkání, podlehl doma Chicagu 3:6 a připsal si třináctou porážku z patnácti odehraných utkání. "Je to pořád stejná písnička. Je to frustrující," komentoval konečný výsledek Grant Clitsome, autor dvou branek domácích.

Blackhawks definitivně rozhodli v prostřední třetině, kdy vstřelili další tři góly a odskočili z 2:1 na 5:1. Pod pátou branku se nechtěně podepsal i Prospal, jehož úmysl v útočném pásmu spoluhráči nepochopili, přihrávky se zmocnil soupeř a Patrik Kane ze sóla skóroval. "Vypadá to, jako kdyby každá naše chyba skončila v brance. Kluci pak věší hlavy, ale musíme se přestat omlouvat a začít hrát," řekl obránce James Wisniewski.

Hokejisté Bostonu konečně hrají, jak se sluší na obhájce titulu. Po pomalém rozjezdu do sezony zvítězili počtvrté v řadě, když zdolali Edmonton 6:3 a vyhoupli se ve Východní konferenci na jedenácté místo. Jednou asistencí pomohl k vítězství i David Krejčí. "Roste nám sebevědomí. Každá lajna hraje lépe, kompaktněji jako celek, na ledě se dobře doplňujeme," komentoval zlepšení útočník Bostonu Milan Lucic. "Poučili jsme se z chyb a nechceme je opakovat," podotkl.

Zlepšuje se i druhý finalista minulého ročníku Vancouver, který zvítězil v Los Angeles 3:2. Canucks těžili z úspěšné první třetiny, v níž se dostali do tříbrankového trháku. Jedna vydařená třetina byla základem výhry i pro San Jose, které dalo Minnesotě tři góly v prostřední části a nakonec zvítězilo 3:1. U jediné branky Wild asistoval Marek Židlický.

Boston - Edmonton 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)Branky: 24. a 58. Marchand, 8. Boychuk (KREJČÍ), 9. Caron, 27. Seguin, 58. Lucic - 13. a 56. Smyth (na obě HEMSKÝ), 13. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 28:30. Diváci: 17 565.

Columbus - Chicago 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)
Branky: 10. a 57. Clitsome (na obě PROSPAL), 43. Letestu - 7. a 18. Toews, 22. Brunette, 30. Montador, 39. P. Kane, 41. Hossa. Střely na branku: 30:36. Diváci: 15 048.

St. Louis - Toronto 2:3 po nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 29. Arnott, 59. Berglund - 18. a rozhodující nájezd Kessel, 12. Liles. Střely na branku: 40:22. Diváci: 19.150.

Winnipeg - Florida 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 43. Stapleton, 46. Ladd - 8., 18. a 59. Versteeg (na první dvě FLEISCHMANN), 25. Garrison, 39. Santorelli. Brankář PAVELEC odchytal za Winnipeg 40 minut, inkasoval čtyři branky z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 73,33 procenta. Střely na branku: 27:20. Diváci: 15 004.

Colorado - NY Islanders 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 40. Stastny, 47. HEJDUK, 51. HEJDA, 63. Quincey (HEJDUK) - 16. Bailey, 21. Rolston, 28. Grabner. Střely na branku: 51:33. Diváci: 13 221.

Phoenix - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 6. Boedker, 46. Torres - 24. Gionta, 38. Moen (PLEKANEC), 62. Gorges. Střely na branku: 34:36. Diváci: 14 138.

Los Angeles - Vancouver 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Doughty, 59. M. Richards - 7. Salo, 8. Ebbett, 16. Rome. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18 118.

San Jose - Minnesota 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 23. a 36. Marleau, 39. Mitchell - 54. Broadziak (ŽIDLICKÝ). Střely na branku: 36:22. Diváci: 17 562.