pátek 23. června 2017 Zdeňka

Kanonáda Kanady proti Německu pod taktovkou Staala

Halifax - Hokejisté Kanady deklasovali ve svém druhém vystoupení v osmifinálové skupině F Německo 10:1. Definitivně si tak zajistili postup do čtvrtfinále, nejhůře z druhého místa. Na páté výhře domácí reprezentace se výrazně - čtyřmi brankami a jednou asistencí - podílel útočník Eric Staal. Zasloužil se tak o nejhorší porážku Německa na MS od roku 1986, kdy se stejným výsledkem prohrálo s Finskem.

Němci nesli kanadské útoky těžce

Kanaďané se poprvé prosadili až v šesté minutě, kdy premiérově chytajícího Kotschnewa překonal po špatném německém střídání Spezza. Poté se prosadil nejproduktivnější hráč turnaje Heatley a na 3:0 zvýšil dnešní hrdina Staal.

Čtvrtý gól v německé brance přinutil kouče Kruppa poslat do branky od druhé třetiny Müllera, ale ani ten na dnešní duel nebude vzpomínat rád. Ve druhé dvacetiminutovce totiž inkasoval hned pětkrát, třikrát jej
překonal Staal, který až do dnešního dne čekal na první gól na turnaji.

Kanaďané soupeře ničili při hře pět na pět, v přesilových hrách i v
oslabení. Devátý gól totiž dal po Müllerově chybě v rozehrávce Mayers při německé početní výhodě.

Zámořští hráči se v minulém duelu trápili s Norskem, dnes se ale předvedli
v mnohem lepším světle. Jejich střelecký apetit neskončil ani ve třetí
dvacetiminutovce, kdy trpícího Müllera překonal Green. Nakonec se však gólu dočkalo i Německo. Warda o možné čisté konto připravil ve 49. minutě Hördler.

Německo po dnešní porážce přišlo o šanci postoupit do čtvrtfinále a zároveň ztratilo možnost přímého postupu na olympijské hry ve Vancouveru. Tam se jako deváté kvalifikovalo Bělorusko, Němce čeká kvalifikační turnaj.

Zdroj: ČT24, ČTK