čtvrtek 25. května 2017 Viola

Slovenští hokejisté podlehli Finsku

aktualizováno 8. 5. 2008 12:15

Halifax - Slovenští hokejisté dnes podlehli na mistrovství světa v Halifaxu Finům 2:3 a dál jim hrozí, že budou hrát jen o udržení mezi elitou. Pokud v nočním závěrečném duelu skupiny C zvítězí Norové v normální hrací době nad Německem, skončí Slováci v tabulce poslední a do osmifinále nepostoupí.

Hráči Slovenska

V brance Slovenska se poprvé na turnaji objevil Budaj, ale začátek se posile z Colorada moc nevydařil. Již po dvou minutách jej prostřelil Kapanen. V 13. minutě to se svěřenci trenéra Šuplera vypadalo ještě hůř, když Ruutu využil přesilovou hru a Finové vedli už 2:0.

Slováci se však ještě v první třetině vrátili do zápasu. Bäckströma nejprve překonal pohotově dorážející kapitán Petrovický, o vyrovnání se pak po přečíslení dva na jednoho postaral Kováčik.

Finy mohl posunout zpět do vedení v 24. minutě Peltonen, ale jeho střela skončila na tyči a Budaj puk směřující za brankovou čáru lapačkou vyrazil. Zkušený finský útočník měl v následné přesilové hře další šanci, Budaj byl ale opět pozorný. Nakonec přesto potřetí kapituloval, když jej prostřelil Selänne.

V 32. minutě byl blízko vyrovnání Hossa, který vystihl chybnou rozehrávku finských beků. Kvůli faulu Koistinena však svůj samostatný nájezd neproměnil. Podobně se vedlo i Kollárovi v početní výhodě v 50. minutě.

Ideální příležitost vyrovnat měli Slováci po následném pětiminutovém vyloučení Hyvönena. Dokázali si však vytvořit pouze tlak, gólové zakončení jim chybělo. Vyrovnat se jim nakonec nepodařilo ani při krátké závěrečné power play.