Hokej na zemi

Chomutov si v derby proti Ústí připsal první výhru v lize

Ústí nad Labem - Hokejisté Chomutova si ve 4. kole první ligy připsali poprvé v sezoně výhru za tři body. Chytili se v derby na svém největším rivalovi z Ústí nad Labem, kterého v repríze finále posledních dvou ročníků porazili 3:1. Tabulku díky přetahované dvou severočeských favoritů vede Hradec Králové.

Utkání Chomutov - Ústí nad Labem
zdroj: ČT4

Dlouho to přitom nevypadalo, že Chomutov právě dnes získá poprvé kompletní počet bodů. Ústečtí Lvi díky brance Lva od 31. minuty vedli a nepříznivý stav pro domácí trval až do 46. minuty. Pak však svěřenci trenéra Václava Sýkory během devíti minut góly Pulpána, Krafta a Hrušky skóre otočili a slavili první vítězství v normální hrací době.

Ústí po premiérové ztrátě v sezoně přepustilo první místo v tabulce Hradci Králové, který deklasoval Benátky 5:1 na jejich ladě a jako jediný dosud neprohrál. Skóre v prvním domácím utkání Benátek otevřel v úvodu druhé třetiny hostující matador Koudelka, na kterého o čtyři minuty později navázal v početní výhodě Budínský. Domácím se podařilo ve 44. minutě snížit na rozdíl jedné branky. Poté však nevyužili přesilovou hru a na to doplatili, když se krátce po uplynutí trestu hradeckého Zdráhala trefil podruhé Budínský. Rezignovaní domácí poté obdrželi ještě další dvě branky.

Havlíčkův Brod neuspěl doma proti Mostu a podlehl 3:4 v prodloužení. Hosté měli raketový nástup a už po 40 sekundách se po nahrávce Rindoše trefil do opuštěné branky Charousek. Rebelové v úvodním dějství očividně nebyli ve své kůži, ale do druhé třetiny jako kdyby vjelo na led úplně jiné mužstvo. Hráči z Kotliny vyjádřili svou převahu dvěma slepenými brankami Jonáše a Fiedlera. Hosté ale zařadili vyšší rychlostní stupeň a brzy se dočkali vyrovnání, když se v přesilové hře zapsal mezi střelce Bauer.

Závěrečná dvacetiminutovka se odehrávala jednoznačně v havlíčkobrodské režii, ale střelci Rebelů byli s produktivitou na štíru. Nakonec strhli pomyslné misky vah zpět na svou stranu po trefě Knotka, jenže Most odpověděl už za šest sekund prostřednictvím Slavíčka. Prodloužení trvalo jen 22 sekund, po pasu Divíška skóroval zblízka mezi Nerudovy betony hostující Maxa.

Hokejisté Písku sebrali v předchozím kole jako jediný z týmů bod Hradci Králové a také v domácím utkání s Olomoucí dokázali bodovat. Na góly chudé utkání přineslo v průběhu prvních dvou třetin pouhou jednu branku, a to na straně domácích, když se přesně trefil Nouza. Stejný hráč Písku byl rovněž úspěšný při konečném nájezdovém rozstřelu, kdy si s Žigárdym poradil hned dvakrát a zajistil Jihočechům výhru 3:2 po nájezdech.

Po dvou vydařených zápasech tvrdě dopadly Litoměřice, které na jejich stadionu deklasovala 7:2 Jihlava. Zkušený domácí brankář Salfický dostal čtyři góly z přesilových her.

Výsledky 4. kola první hokejové ligy:

Chomutov - Ústí nad Labem 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky: 46. Pulpán, 48. Kraft, 55. Hruška - 31. Lev. Rozhodčí: Florián - Zíka, Flégl. Vyloučení: 7:7, navíc Palin 10 min. - Třetina 5 min. a do konce. Využití: 2:0. Diváci: 3890

Benátky nad Jizerou - Hradec Králové 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Branky: 44. Klimt - 26. a 50. Budínský, 22. Koudelka, 56. Kubeš, 57. Kadlec. Rozhodčí: R. Čech - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. Diváci: 278

Havlíčkův Brod - Most 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 27. Jonáš, 28. Fiedler, 53. Knotek - 1. Charousek, 29. J. Bauer, 53. Slavíček, 61. Maxa. Rozhodčí: Horák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 982

Litoměřice - Jihlava 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)

Branky: 29. Belay, 58. Tůma - 19. a 56. Kaláb, 12. Hodek, 27. Hubáček, 37. Drtina, 45. Zeman, 51. Padělek. Rozhodčí: Kubičík - Wesley, Kašík. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:4. Diváci: 1102

Písek - Olomouc 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 36. a rozhodující sam. nájezd Nouza, 50. Šperger - 42. Pekr, 49. Bartoň. Rozhodčí: Schmejkal - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1250

Třebíč - Beroun 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 6. Sobotka, 38. Burian - 11. Žálčík, 18. Rubeš, 42. Hašek. Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. Diváci: 1230

Šumperk - Kadaň 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 5. a rozhodující sam. nájezd Hulva, 32. a 34. Vrdlovec - 7. Fiala, 46. Malínský, 60. Mikšovic. Rozhodčí: Grech - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:3. Diváci: 1600