ČTsport

ČTsport
neděle 17. prosince 2017 Daniel

Vokoun začne ve Washingtonu jako jednička

Velikost textu:

Washington - Hokejový brankář Tomáš Vokoun začne nadcházející sezonu v zámořské NHL jako jednička Washingtonu. Dvojnásobný mistr světa, který do kádru Capitals přišel začátkem července z Floridy, dostane v úvodu příštího ročníku kanadsko-americké soutěže přednost před krajanem Michalem Neuvirthem. "Chytat bude vždy ten, o kterém si budeme myslet, že je lepší. Když se ale podíváte na to, že máme hráče, který je tak zkušený a chytal jako jednička, tak ho (Vokouna) musíme respektovat. Proto začne jako jednička," řekl Bruce Boudreau.

Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
Otevřít galerii
 • Tomáš Vokoun autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/17/1636/163568.jpg?1273356424
 • Michal Neuvirth autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2334/233305.jpg?1298014250

Pětatřicetiletý Vokoun podepsal s Washingtonem roční smlouvu, která mu zajišťuje příjem 1,5 milionu dolarů, na začátku července. Od počátku tvrdil, že je připraven o svou pozici v týmu bojovat a vysloužit si ji. Kouč Boudreau jej ale nyní alespoň trochu uklidnil.

Vedení Washingtonu věří, že zkušený český gólman pomůže k úspěchu v play-off. Capitals patří mezi nejlepší celky v NHL, čtyřikrát za sebou se jim ale nepodařilo postoupit přes druhé kolo vyřazovací části.


Ve změnu k lepšímu věří i trenér brankářů Washingtonu Olaf Kölzig, dřívější hvězda týmu. "Máme v klubu mladé a talentované gólmany, ale Tomáš je fantastický brankář. Neodchytal toho sice tolik v play-off, ale na mezinárodním poli chytal za český tým výborně," řekl Kölzig.

Kouč Boudreau si navíc dobře uvědomuje, že tým potřebuje k úspěchu dva kvalitní brankáře. "Tomáš je elitní gólman NHL a my máme nyní ještě dva velmi dobré gólmany," podotkl Boudreau, že společně s Neuvirthem bude o šanci prosadit se v NHL bojovat i Braden Holtby.

Hokejisté Washingtonu
Hokejisté Washingtonu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.