středa 28. června 2017 Lubomír

Dva body Erata zajistily Nashvillu výhru nad Anaheimem

Nashville - Útočník Martin Erat přispěl v třetím utkání 1. kola play off NHL gólem a asistencí k výhře Nashvillu nad Anaheimem 4:3 a Predators se tak ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy. Svůj první gól v play off vstřelil v neděli také Václav Prospal, jehož New York Rangers porazili Washington 3:2 a snížili stav série na 1:2.

Martin Erat střílí branku

Erat po patnácti minutách první třetiny svou premiérovou trefou v letošním play off otevřel skóre zápasu, za 38 sekund zvýšil na 2:0 Jordin Tootoo. Kačeři vyrovnali rovněž dvěma slepenými góly na konci druhé třetiny, kdy se během 30 sekund dvakrát trefil Teemu Selänne.

V třetí třetině dostal Predators znovu do vedení David Legwand, za minutu sice vyrovnal Matt Beleskey, v 51. minutě však přidal čtvrtý gól Nashvillu Mike Fisher a jednobrankový náskok udrželi domácí až do konce.

Prospal se proti Washingtonu prosadil ve 49. minutě, kdy dostal svůj tým do vedení 2:1. Pět minut před koncem vyrovnal Mike Knuble, vítězný gól Rangers vstřelil minutu a 39 sekund před třetí sirénou Brandon Dubinsky.