pondělí 29. května 2017 Maxmilián / Maxim

Hokejisté vrátili Bělorusům porážku 3:2

aktualizováno 9. 4. 2011 17:39

Babrujsk (Bělorusko) – Čeští hokejisté vyhráli v druhém přípravném zápasu proti Bělorusku 3:2. O zlepšení jejich formy ale vítězství nesvědčí, utkání bylo obdobně vyrovnané jako to páteční, které Češi prohráli 2:3 v prodloužení. Tentokrát sice zvítězili, navíc už v základní hrací době, avšak dvakrát prohrávali, rozhodující gól padl pouhou minutu a půl před koncem.

Česká republika - Bělorusko

Odveta hraná v rámci Euro Hockey Challenge byla oproti prvnímu zápasu rychlejší, přesto chvílemi velmi opatrná. Jako první chtěl otevřít skóre Sičák, jeho střelu ale zastavil běloruský gólman Šabanov. Zprvu se dařilo i brankáři českého týmu Kovářovi, kterého kouč Hadamczik postavil místo Štěpánka. Právě Kovář nakonec jako první kapituloval. V šesté minutě při přesilové hře vsítil kotouč Stasenko. Pokus o redukci běloruského náskoku přišel záhy, avšak Gulašův pokus domácí na poslední chvíli zblokovali a puk letěl vysoko nad.

Až po třinácti minutách hry přišla první česká přesilovka. Diváci jako by v zrcadle sledovali dění, které vedlo k úvodnímu gólu. Tentokrát dokázal po Červenkově přihrávce srovnat Škoula. Tím se na dlouho skóre uzavřelo.

Přesto přišlo ve druhé části několik pozoruhodných okamžiků. Bělorusové zcela promarnili přesilovku pět na tři na začátku 33. minuty. Po půlminutě však tuto výhodu ztratili, když byl vyloučen Kitarov. Kovář musel v oslabení řešit jen střely z dálky, při následné hře čtyři na čtyři se ovšem vyznamenal proti Kulakovovi, jenž si šikovnými kousky vytvořil dobrou pozici.

Nic nerozhodla ani přestřelka v úvodu poslední třetiny. Začalo vylučováním na obou stranách. Jako první se do hry vrátil Stas, ihned se zapojil do útoku, skvěle našel Kitarova a ten nedal Kovářovi šanci. Již o 38 sekund později bylo vyrovnáno. Mojžíšovu ránu tečoval patrně hlavou Průcha a po ověření gólu u videorozhodčího mohl slavit.

Hra spěla k vyrovnání, před kterým zachránil český tým Červenka. Připsal si druhý kanadský bod a po přihrávce na první gól svého mužstva se sám trefil v čase 58:32.