pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Neuvirth vychytal v nájezdech výhru Washingtonu

Toronto - Hokejový brankář Michal Neuvirth vychytal v úterním utkání NHL vítězství Washingtonu na ledě Toronta 3:2 po nájezdech. Český gólman si připsal devatenáct úspěšných zákroků a v závěrečném rozstřelu zneškodnil všechny čtyři penalty. O výhře Washingtonu rozhodl proměněným nájezdem Mike Knuble. Capitals se tak dva zápasy před koncem základní části vyhoupli do čela Východní konference, jelikož dosud vedoucí Philadelphia podlehla 2:5 Ottawě. Toronto naopak vzhledem k výhře Buffala 4:2 nad Tampou ztratilo i teoretickou naději na postup do play off, kde bude chybět pošesté za sebou.

Michal Neuvirth

"Je škoda, že jsme se dostali do pozice, kdy jsme na konci už museli vyhrát všechny zápasy a dohánět soupeře před námi. Nepodařilo se nám to, ale udělali jsme pro to všechno a jsem hrdý na náš tým, jak v posledních týdnech o postup bojoval," prohlásil brankář Maple Leafs James Reimer, který měl hlavní podíl na tom, že Toronto od přestávky na Utkání hvězd vyhrálo 18 z 31 zápasů.

Sabres se výhrou nad Tampou posunuli na sedmé místo tabulky Východní konference a navýšili svůj náskok na devátou Carolinu na pět bodů. Hvězdou zápasu se stal Thomas Vanek, který vstřelil tři góly. Hattrick završil v poslední minutě a definitivně pojistil výhru svého týmu, který po gólu Vincenta Lecavaliera v 17. sekundě třetí třetiny hájil těsné jednobrankové vedení 3:2.

Účast ve vyřazovacích bojích si v úterý definitivně zajistili hokejisté Montrealu, kteří udolali Chicago 2:1 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil nováček P. K. Subban, kterého v nastaveném čase fauloval Jonathan Toews a mladý obránce pak po 41 sekundách sám přesilovku využil.

Blackhawks mají po porážce už jen dvoubodový náskok na devátý Dallas, který porazil 3:0 Columbus. Oběma celkům zbývá sehrát ještě tři zápasy. Hlavním strůjcem úspěchu Stars byl brankář Kari Lehtonen, který zlikvidoval všech 23 střel a vychytal 17. čisté konto v kariéře.

Účasti ve vyřazovacích bojích se výrazně přiblížili hokejisté Nashvillu, kteří rozstříleli Atlantu 6:3 a na čtvrtém místě Západní konference si udrželi před devátým Dallasem šestibodový náskok. Na jeden gól Predators přihrál Martin Erat, Ondřej Pavelec naskočil do branky Thrashers až ve 22. minutě za stavu 4:0 a z 11 střel inkasoval dva góly.