sobota 18. listopadu 2017 Romana

Třinec odvrátil první mečbol, Slavii zničil čtyřmi góly Růžička

aktualizováno 28. 3. 2011 22:20

Třinec - Hokejisté Třince odvrátili v semifinále play-off první mečbol Slavie. Po třech porážkách v řadě dnes Oceláři hlavně zásluhou čtyř gólů Martina Růžičky deklasovali Pražany 6:1 a snížili stav série na 2:3. Domácí nastříleli prvních pět gólů v přesilovce, čtyřikrát skórovali v osmi minutách druhé části. Šesté utkání se hraje ve středu v Praze. Třinec rozházel sestavu, do čtvrté formace k veteránu Peterkovi povolal královéhradeckého hosta Koudelku a od prvního buly oddaloval hrozbu vyřazení.

Utkání Třinec - Slavia

Nezměnila se jen sestava, domácí šli soupeři po celém hřišti nekompromisně do těla. Důraz se jim vyplatil už po šesti minutách. Odražený puk si v přesilové hře našel kanonýra Růžičku, který z mezikruží zavěsil do odkryté poloviny branky. Zlom nastal ve druhé třetině. Slavia byla nejdříve blízko vyrovnání: Pospíšil však spálil sólo na Hamerlíka a pak hosté promarnili i 77 sekund přesilovky pět na tři, při níž jim dokonce unikl Adamský, leč Kopřivu neprostřelil.

Když šancí na vyrovnání pohrdla Slavia, dal jí drtivou lekci z efektivity soupeř: za osm minut nasázel v přesilovkách čtyři góly. Byl to další střelecký koncert nejlepšího kanonýra play-off Růžičky. Nejprve u pravé tyčky dorazil Hrabalovu ránu a po osmi sekundách využil dvojnásobnou přesilu, která dále pokračovala, a Růžička v ní po závaru před brankou završil hattrick.

Hlasy trenérů po utkání:

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Nás v úvodu podržel Peter Hamerlík, protože Slavia začala sebevědomě. Udrželi jsme těžké přesilovky soupeře, my jsme naopak góly z přesilovek dali a to rozhodlo o utkání."

Jiří Čelanský (Slavia): "Hráli jsme nedisciplinovaně, pokud takhle budeme hrát, nemáme šanci. O výsledku rozhodla první desetiminutovka druhé třetiny. Nám byla nabídnuta přesilovka pět na tři, se kterou jsme
nenaložili dobře, naopak naší nedisciplinovaností jsme totéž nabídli domácím, kteří je využili a rozhodli. Zbytek se jen dohrával. Vašíček má vyražené zuby, musí na vyšetření."

Pražané šli s důrazem často za hranici faulu. Ve druhé části měli sedm vyloučených a šňůru oslabení těžko mohli přežít. Růžičkovu kanonádu přerušil pohotovou střelou zápěstím Květoň, pak už znovu pálil hlavní třinecký snajpr a pátým gólem vyhnal Kopřivu na střídačku. V play-off docílil už svého třináctého zásahu v jedenáctém utkání.

Za rozhodnutého stavu se závěr dohrál bez větších emocí. Výhru domácích zpečetil šestým gólem Koudelka. Smolný závěr Slavie navíc v závěru dovršila zranění beků Špeldy a Vašíčka, který po nešťastné teči od vlastní hole utrpěl krvavý úraz v obličeji. Tři minuty před koncem porážku alespoň zkorigoval v přesilovce Endál.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 26. M. Růžička (Hrabal, Zíb), 28. M. Růžička (D. Květoň), 31. D. Květoň (Lojek, Kohn), 33. M. Růžička (D. Květoň, Varaďa), 44. Koudelka (Peterek) - 57. Endál (Poletín, Kadlec). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:11. Využití: 5:1. Diváci: 5028. Stav série: 2:3.

Zdroj: ČT24, ČTK