neděle 17. prosince 2017 Daniel

Vítkovice vyhrály na ledě Pardubic i podruhé, jsou krok od finále

aktualizováno 24. 3. 2011 22:17

Pardubice - Hokejisté Pardubic prohráli i druhé domácí utkání v semifinále play off extraligy s Vítkovicemi a po dnešní porážce 2:3 v prodloužení jsou obhájci titulu krok od vyřazení. Hrdinou čtvrté reprízy loňského finále byl Petr Vrána, který nejprve v 58. minutě vyrovnal a v šesté minutě prodloužení rozhodl. Semifinálová série pokračuje za stavu 3:1 v neděli na ledě Vítkovic, kde si domácí mohou poprvé zajistit postup.

Utkání HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel

Ostravský celek i ve druhém zápase na východě Čech postrádal obránce Malíka, jeho hra se však oproti předešlému dnu nezměnila. Hosté se opět soustředili na pozornou obranu, domácí se snažili ofenzivně prosadit. Jejich tlak však nebyl takový jako na začátku třetího zápasu. Vítkovice čekaly na svou šanci, která přišla v 10. minutě. Klimek však při zakončení netrefil puk. Pardubice mohly otevřít skóre v přesilových hrách, které hrály v první třetině čtyři, gól ale nedaly. Brankář Málek byl vždy připraven.

Podobný průběh měla dlouho i druhá třetina. Ostravští hráči mohli jít do vedení v polovině normální hrací doby ve své první přesilové hře, Káňa ale Růžičku nepřekonal. Nejlepší střelec Vítkovic v základní části se neprosadil ani ve 35. minutě. Prakticky z protiútoku skórovali domácí. Kůrka vrátil od mantinelu puk a Zohorna jej ve vzduchu doklepl za Málkova záda. Pardubice překonaly vítkovického brankáře po 104 minutách a 51 sekundách, v předešlém zápase mu gól nedaly.

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel

O dvě minuty později nahodil Bartoň puk od modré, Růžička měl zakrytý výhled a bylo vyrovnáno. Vítkovický brankář se dočkal premiérové branky v play off v kariéře. Pardubičtí však ještě ve druhé třetině získali vedení na svou stranu, přesně s koncem Kočího trestu se po přečíslení dva na jednoho prosadil Starý.

Uklidňující třetí gól, který by Eaton přiblížil výhře, mohl vstřelit ve 45. minutě Bartek, Málka však nepřekonal. Jeho protějšek Růžička se vyznamenal o pět minut později, kdy se štěstím zlikvidoval Ujčíkovu příležitost a zabránil vyrovnání. Šanci zvýšit vedení domácích měli následně Kousal a Zohorna, neuspěli a Pardubice toho litovaly.

Hlasy trenérů po utkání:

Josef Jandač (Pardubice): "Makali jsme, bojovali, mužstvo dřelo, ale na vítězství to nestačilo. Náš problém je, že nedáváme góly, neproměňujeme šance. A soupeř dal góly z ojedinělých situací. Nahozené puky před branku, které tam spadnou. V podobných situacích na druhé straně ne. Nechci ale mluvit o štěstí, je to také umění podobné situace hrát. Soupeř vytěžil z minima maximum. Mezei ví, že udělal chybu. Koukali jsme na to na videu, vjel do rýhy na nekvalitním ledě, trošku ho to rozhodilo a ztratil kotouč."

Mojmír Trličík (Vítkovice): "Domácí splnili, co slibovali po předešlém zápase. Byl tam z jejich strany daleko agresivnější tlak do branky a i díky tomu byl soupeř o trochu produktivnější. My jsme byli stejně produktivní a máme strašnou radost, že jsme vyhráli a jedeme zpět do Ostravy s dvěma vítězstvími."

V přesilové hře v 58. minutě vyrovnal Vrána. Jeho branku musel potvrdit videorozhodčí, vítkovický útočník totiž tečoval Ovčačíkovu střelu na hranici hry vysokou hokejkou. Poprvé v této sérii se muselo prodlužovat a po Mezeiově chybě rozhodl v 66. minutě Vrána.

Pardubice - Vítkovice 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Zohorna (Kůrka), 40. Starý (Koukal) - 37. Bartoň (Szturc), 58. Vrána (Ovčačík), 66. Vrána (Pohl). Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Zdroj: ČT24, ČTK