úterý 25. července 2017 Jakub

Hejduk oslavil 900. utkání v NHL vítězným gólem v nájezdech

New York - Český hokejista Milan Hejduk zařídil v penaltovém rozstřelu ve svém 900. utkání NHL Coloradu vítězství 5:4 nad Columbusem. Pětatřicetiletý útočník, který dosavadní kariéru v NHL spojil pouze s Avalanche, se prosadil hned v první sérii nájezdů, když i s pomocí levé tyčky překonal brankáře Stevea Masona střelou zápěstím. Trefa rodáka z Ústí nad Labem byla nakonec vítězná, neboť žádný z dalších pěti aktérů rozstřelu už na brankáře nevyzrál.

Milan Hejduk s hráči Colorada

Smutným mužem zápasu v Coloradu byl hostující obránce Jan Hejda, po jehož dvou přihrávkách vedli Blue Jackets ještě v poslední třetině 3:1 a 4:3. Český zadák ale dostal v závěru střetnutí dvouminutový trest za zdržování hry a při jeho vyloučení srovnal Daniel Winnik 3,3 sekundy před koncem základní hrací doby na 4:4.

Český brankář Tomáš Vokoun inkasoval na ledě New Yorku Rangers pouze jedinou branku ze 33 střel, přesto to Floridě nestačilo na bodový zisk. Hostující Panthers nenašli v Madison Square Garden gólový recept na Henrika Lundqvista a prohráli 0:1. Jedinou trefu zápasu obstaral ve 48. minutě Brandon Dubinsky.