neděle 17. prosince 2017 Daniel

Pittsburgh ztratil vedení 4:0, nakonec ale vyhrál v nájezdech

Detroit (USA) - Hokejisté Pittsburghu ztratili v pondělním utkání NHL na ledě Detroitu čtyřbrankový náskok, nakonec však zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech. Tučňáci vedli ve 34. minutě už 4:0 a zdálo se, že je o vítězi zápasu rozhodnuto. Do konce druhé třetiny ale snížil Henrik Zetterberg a třemi góly v úvodních deseti minutách třetího dějství Red Wings vyrovnali na 4:4. O výhře Pittsburghu tak rozhodl až James Neal, který byl jako jediný úspěšný v penaltovém rozstřelu.

Utkání Pittsburgh - Detroit

"Zápas připomínal spíše sedmé finále Stanley Cupu než 73. utkání základní části," popsali zámořští novináři napínavou bitvu. A to i přesto, že v sestavě obou celků chyběly hvězdy - na jedné straně Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, na druhé straně Pavel Dacjuk nebo Johan Franzén.

Stíhací jízda domácích hokejistů v třetí třetině totálně strhla i dvacet tisíc fanoušků. A když Mike Modano v 51. minutě vyrovnal na 4:4, hala nadšením málem explodovala. "Možná jsem v životě neslyšel hlasitější klakson," poznamenal k hluku ze sirény, která v zámoří tradičně doprovází vstřelenou branku, brankář Pittsburghu Brent Johnson.

V druhém pondělním utkání vyhráli Los Angeles nad Calgary 2:1 po samostatných nájezdech. Přímou bitvu o postup do play-off rozhodl Anže Kopitar. Kings si upevnili pátou příčku v tabulce Západní konference a zvýšili svůj náskok na desáté Calgary na tři body.