neděle 23. července 2017 Libor

Erat rozhodl v prodloužení o výhře Nashvillu

Buffalo - Český hokejový útočník Martin Erat rozhodl v nedělním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře Nashvillu na ledě Buffala 4:3. Predators prohrávali ještě dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny 1:3, pak však dvěma góly během 62 sekund vyrovnal Blake Geoffrion, zkompletoval svůj první hattrick v NHL a zařídil nastavení. V něm Erat dokonal obrat už po 27 sekundách hry, když zužitkoval přihrávku Ryana Sutera a trefou do odkryté branky překonal bezmocného gólmana Sabres Ryana Millera.

Martin Erat a Jordin Tootoo

Predators si připsali sedmou výhru z posledních jedenácti zápasů a ve vyrovnané tabulce Západní konference se dělí o páté místo s Los Angeles a Chicagem, které vybojovalo důležitou výhru 2:1 ve Phoenixu. Na desáté Calgary, které v přímé bitvě o postup do play off podlehlo Anaheimu 4:5 v prodloužení, však mají náskok pouhých dvou bodů.

Hodně divoký průběh měl i přímý souboj o osmou příčku mezi Anaheimem a Calgary. Domácí Kačeři vedli po necelých šesti minutách už 3:0, hosté však dokázali do konce druhé třetiny vyrovnat a ve 48. minutě je dokonce poslal do vedení Jarome Iginla. Dvě minuty před koncem však vyrovnal Teemu Selänne a v nastavení rozhodl o zisku důležitého bodu navíc pro Anaheim Corey Perry.

Postupové naděje se zřejmě definitivně rozplývají hokejistům Minnesoty, kteří nezvládli zápas s Montrealem a prohráli vysoko 1:8. Svůj premiérový hattrick v NHL vstřelil obránce Canadiens P. K. Subban, jednou asistencí se zapsal do statistik obránce Roman Hamrlík.

Své místo v elitní osmičce Východní konference si naopak pojistili New York Rangers díky výhře 5:2 v Pittsburghu. Rangers rozhodli o vítězství až čtyřmi góly během posledních jedenácti minut třetí třetiny, na jejímž začátku inkasovali gól na 1:2. Po dvou porážkách znovu zabrali hokejisté New Jersey, kteří vyhráli 3:0 v Columbusu. Na osmé Buffalo však stále ztrácejí sedm bodů. Brankář Martin Brodeur se na své 115. čisté konto v NHL příliš nenadřel, připsal si pouhých třináct zákroků.