čtvrtek 29. června 2017 Petr a Pavel

Málek a góly obránců poslali Vítkovice do semifinále

aktualizováno 13. 3. 2011 21:19

České Budějovice - Hokejisté Vítkovic zvítězili v šestém utkání čtvrtfinálové série play-off na ledě Českých Budějovic 2:0 a po výhře v celé sérii v poměru 4:2 na zápasy si zajistili postup do semifinále. O branky se postarali obránci Lubomír Vosátko a Marek Malík, čisté konto vychytal Roman Málek. Pro čtyřicetiletého českobudějovického obránce Jiřího Vykoukala to zároveň byl nejspíš poslední zápas v jeho extraligové kariéře.

Utkání České Budějovice - Vítkovice

Jihočeši sice byli v úvodním dějství aktivnějším týmem a vynutili si díky tomu i několik přesilových her, jenže po celou dobu naráželi na kompaktně bránící Ostravany a i kvůli tomu odcházeli poprvé do kabin s dvoubrankovou ztrátou. Ve 13. minutě předložil Szturc kotouč Vosátkovi a ten otevřel skóre, čímž ještě více otřásl psychikou zjevně nervózních domácích. Krátce na to opustil led z krvavým zraněním ve tváři Pletka a hosté museli na čtyři minuty do čtyř, ale ani v této pasáži se Českým Budějovicím nedařilo výrazněji ohrozit Málka. Vítkovičtí se dostali k jediné početní výhodě, ale využili ji už za 34 vteřin, když střelou od modré čáry navýšil jejich vedení další bek Malík.

Šanci na zvrat pro Jihočechy mohl v polovině základní hrací doby zvýšit Mertl, v obrovské šanci ale nedokázal přehodit ležícího Málka. Naopak přidat třetí branku do českobudějovické sítě měl ve 38. minutě Tomas, tváří v tvář Kovářovi však neuspěl ve snaze o bekhendový blafák. Závěrečná třetina přinesla snahu Mountfieldu o kontaktní gól, jenže domácí neustále ztroskotávali na výtečně chytajícím Málkovi a navíc si situaci sami komplikovali prohřešky proti pravidlům, za něž museli pykat na trestné lavici.

HC MOUNTFIELD - HC Vítkovice Steel

V polovině 46. minuty se snažil rychlým zakončením okolo branky překvapit Málka Pšurný, strážce vítkovické branky ale i nadále držel svou neprůstřelnost. Poslední naděje svitla domácím na začátku 55. minuty, kdy hráli 32 vteřin v pěti proti třem, jenže opět bez gólového efektu. Závěr už si hosté bez problémů pohlídali, Klimek ještě trefil tyč.

České Budějovice - HC Vítkovice 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Vosátko (Szturc, Tomas), 20. Malík (Ujčík, Burger). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc Šimánek (České Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6 421 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.

Hokejisté poslední Mladé Boleslavi zvítězili v 6. kole skupiny o udržení v extralize nad pražskou Spartou 4:2, i potřetí v play-out doma uspěli a snížili svou ztrátu na třinácté Kladno na tři body. Ve vzájemném utkání se Spartou uspěl Bruslařský klub po čtyřech porážkách za sebou. Hostující hráči Sparty hráli bezstarostný hokej, na rozdíl od domácí Mladé Boleslavi, která nutně potřebovala zvítězit.

Boleslavští od začátku bojovali o každý kotouč a jejich aktivita se vyplatila. Skóre otevřel ve čtvrté minutě při vlastním oslabení Boháč, který těsně před gólmanem Sparty Pöpperlem tečoval prudkou Marušákovu střelu od pravého mantinelu. Výrazně produktivnější byli domácí v prostřední části, kdy se jim podařilo výrazně odskočit ve skóre. Druhou branku Boleslavi vstřelil Vrbata, který dorazil puk vyražený sparťanským gólmanem po střele útočníka Demela. Sparta měla dobrou příležitost snížit, když byl v samostatném úniku faulován Hromas a bylo nařízeno trestné střílení. Ovšem gólman Schwarz dokázal Hromasovu střelu tečovat nad svou branku.

Hříšník Dudáš si o chvíli později napravil reputaci, když vymetl tvrdou střelou levý horní roh Pöpperleho klece. I domácí tým si vynutil trestné střílení, Bahenský pak byl jako exekutor úspěšnější než Hromas a gólmana Sparty přesnou střelou propálil. Do závěrečné třetiny Sparta přeskupila útoky a do branky poslala mladíka Novotného. První branku Sparty vstřelil útočník Broš, který šikovně objel Schwarzovu branku. Uprostřed třetí třetiny přidal druhou branku Chmelíř po Kafkově akci při vlastním oslabení. Dvoubrankový náskok ale už domácí udrželi.

Hráči předposledního Kladna po třech výhrách za sebou ze série domácích zápasů prohráli na ledě Brna 0:3 a v play-out zůstávají ze tří vystoupení mimo svůj led bez bodu. Kometa naopak i potřetí před vlastním publikem nezaváhala. Vítěznou branku vstřelil v 39. minutě Radek Procházka a další góly přidali až v posledních čtyřech minutách Jozef Balej a Richard Stehlík. Kladno sice odvedlo snaživý výkon, v koncovce si ale počínalo zoufale a Sasu Hoviho nepřekonalo.

Výsledky 6. kola play out:

Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
4. Boháč (Marušák, Divíšek), 26. Vrbata (Demel), 32. Dudáš (Divíšek), 33. Bahenský z trestného střílení - 44. Broš (Kratěna), 50. Chmelíř (Kafka, O. Látal). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2 990.

Kometa Brno - HC Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
39. R. Procházka (Hubáček, Erat), 57. Balej (Kvapil, Dlouhý), 59. R. Stehlík (Polodna). Rozhodčí: Husička, Homola - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:6, navíc J. Nedvěd (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 2 742.