pátek 24. listopadu 2017 Emílie

Boleslav je opět poslední, Kladno po sérii proher zabralo

aktualizováno 4. 3. 2011 22:15

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli ve 3. kole skupiny o udržení v extralize na ledě Sparty 0:2 a klesli opět na poslední místo o tři body za Kladno. Vítěznou branku vstřelil v 47. minutě Petr Ton a výsledek ještě potvrdil třináct vteřin před koncem při přesilovce domácích a hře Bruslařského klubu bez brankáře Lukáš Žálčík. Kladno zdolalo Brno 3:2 a ukončilo tak svou černou sérii čtrnácti porážek za sebou. Vagnerplast sice ztratil dvoubrankové vedení, ale na rozdíl od minulých zápasů jej to nezlomilo a ve 44. minutě rozhodl v přesilovce pěti proti třem slovenský útočník Jiří Bicek.

Petr Ton

Spartě a Mladé Boleslavi patřila po základní části v tabulce produktivity třináctá a dvanáctá pozice a v zápase byla střelecká nemohoucnost jasně vidět. Úvodní desetiminutovka nabídla upracovaný hokej téměř bez šancí, kterou ukončila až Kratěnova příležitost v přesilovce. Po něm se v krátkém sledu třikrát dostal do úniku Ton, ale ani jednou nedokázal puk zkrotit tak, aby mohl nebezpečně vystřelit. Mladá Boleslav se v prvních dvaceti minutách nezmohla ani na to.

Ani druhá část hry nepřinesla výraznější změnu. I když hosté očividně zvýšili tempo, šancí si vytvořili poskrovnu. Ve 23. minutě střílel těsně mimo Vrbata, po něm zahrozil hned po návratu z trestné lavice Matějovský. Pöpperle ale svůj tým podržel jak v těchto šancích, tak i v padesát vteřin trvající boleslavské přesilovce pěti proti třem těsně po polovině zápasu. Největší šanci Sparty ve druhé třetině spálil ve 38. minutě Bartánus.

Miloš Holaň (Mladá Boleslav):

"Byl to tragický výkon mého mužstva. Tím nechci snižovat kvality hráčů Sparty. Marek Schwarz nás držel nad vodou, ale ostatní hráči... Já vážně nevím, co s nimi je, že si neuvědomují, že hrají především za svá jména, za svá další angažmá. A my se necháme porazit téměř juniorkou. Měli bychom mít zkušenosti na to, abychom takové zápasy zvládli."

První branky v zápase se tak diváci dočkali až v 47. minutě. Kafka vystřelil zpoza obránce na Schwarze, ten puk vyrazil přímo na hokejku Tona a Sparta šla do vedení. Navýšit náskok mohl vzápětí Luňák, v 56. minutě byl blízko brance i obránce O˙Brien, ale další střely Schwarz s jistotou kryl. Dvě minuty před koncem odvolala Mladá Boleslav gólmana, ale o závěrečný tlak ji zbytečným faulem připravil Divíšek. V závěru přidal druhou branku Sparty Žálčík. Hosté tak po jednom kole na třinácté pozici opět klesli na dno.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 47. Ton (Kafka, D. Výborný), 60. Žálčík (Karpov, Luňák). Rozhodčí: Blecha, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 2698.

Pro Kladno začalo utkání dokonale. V úvodu sice nevyužilo přesilovku, ale do 10. minuty vstřelilo dvě branky a v poklidném dění první části mělo i kopec štěstí při čtyřech tutovkách soupeře. Skóre otevřel v páté minutě Kuchler, jenž se po narážečce Patery ocitl sám před Hovim a natřikrát kotouč propasíroval za jeho záda. O pět minut později se na vlastní modré čáře zmocnil puku Valský, unikl Balejovi a bekhendový blafákem zvýšil na 2:0.

Také v úvodu druhé části mohli Kladenští zvýšit v přesilové hře, ale akci Stielera nedotáhl Smoleňák. Trvalý tlak domácích nezúročil ani Valský po přečíslení tří na jednoho, na druhé straně likvidoval jasnou šanci Kvapila Cikánek. Kvapil se dočkal až ve 35. minutě, kdy stál na konci přečíslení tři na jednoho a blafákem překonal padajícího Cikánka.

Na začátku závěrečné části se Kladno dostalo do oslabení tří proti čtyřem a obránce Stehlík střelou od modré čáry vyrovnal. Ve 44. minutě se naskytla domácím po faulech Dlouhého a Malce na 103 vteřin početní výhoda pěti proti třem a po 37 sekundách ji zužitkovali. Hovi ještě fantasticky lapil ránu Patery, ale na Bickovu dorážku už neměl šanci.

Petr Tatíček (Kladno):

"Konečně jsme vyhráli, přesto je vidět nervozita, s jakou hrajeme. Malinko jsme za výsledkem šli víc, ale soupeř zase hraje s lehkostí, zatímco my v křeči. Doufám, že po tomhle výsledku se hráči trochu zvednou a budeme v sérii pokračovat. Střelecká impotence nás ale neopouští, ve druhé části jsme mohli klidně přidat třetí gól. Ale provází nás to celou sezonu."

Vyrovnat mohl obránce Houdek, jenž zblízka nastřelil Cikánka, a pět minut před koncem dostala Kometa ještě výhodu přesilovky. V té ale Brabenec překombinoval nejnebezpečnější akci a ve zbytku zápasu už domácí tři body uhájili.

HC Kladno - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Kuchler (Patera), 10. Valský (Kalla, Bílek), 44. Bicek (Patera, J. Nedvěd) - 35. Kvapil (Brabenec, Ostrčil), 42. Stehlík (Balej, Erat). Rozhodčí: Turčan, Lacina - Lhotský, Charvát. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1840.