Studio Time Out

Kladno i Boleslav na úvod skupiny o udržení prohrály

Praha - Hokejisté Brna vstoupili do zápasů skupiny o udržení v extralize jednoznačným vítězstvím 5:1 nad Mladou Boleslaví. Na výhře domácích, kteří měli již před začátkem dvanáctikolové nadstavbové části zajištěnou účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu, se třemi góly a dvěma asistencemi podílel útočník Roman Erat. Měl tak "prsty" ve všech brankách Komety.

V druhém zápase porazila Sparta Kladno 4:3 v prodloužení, přestože hosté po dvou třetinách vedli 3:1. Pražané ale v třetí části snížili, v power-play vyrovnali a v prodloužení rozhodl o jejich výhře v přesilové hře Petr Ton.

Kladno tak prohrálo třináctý zápas za sebou, o bod ale zvýšilo svůj odstup od poslední Mladé Boleslavi. Před nedělním vzájemným zápasem tak oba celky dělí tři body.

Utkání Sparta - Kladno

Oba zápasy se odehrály za nezájmu diváků. Do Ronda, po většinu sezony vyprodaného, jich zavítalo 1 825, na Spartu 2 219.

Výsledky 1. kola skupiny o udržení:

Kometa Brno - Mladá Boleslav 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Erat (Kvapil, Koreis), 34. Erat (Balej, Hubáček), 36. R. Procházka (Hubáček, Erat), 43. Erat (Kvapil), 58. Koreis (Erat, Kvapil) - 9. Plodek (D. Vrbata, Demel). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 10:10, navíc D. Vrbata a Nouza (oba M. Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1 825.

Sparta Praha - Kladno 4:3 v prodloužení (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. D. Výborný (Jan Hanzlík, Ton), 42. S. Treille (Philipp, Ton), 59. Kratěna (Ton, D. Výborný), 62. Ton (D. Výborný) - 12. Bělohlav (Valský), 23. Bicek (J. Drtina, Patera), 32. Kotrla (Eberle, J. Drtina). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2 219.