pondělí 26. června 2017 Adriana

Neuvirth vychytal proti Pittsburghu druhé čisté konto

aktualizováno 22. 2. 2011 08:25

Pittsburgh - Hokejový brankář Michal Neuvirth vychytal čisté konto v pondělním utkání NHL, když díky 39 zákrokům dovedl Washington k výhře v Pittsburghu 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil na konci druhé třetiny v přesilové hře Alexander Ovečkin. Neuvirth si připsal nulu proti Pittsburghu už podruhé. Začátkem února zneškodnil všech 22 střel při vítězství Washingtonu 3:0. Stejně jako tehdy i v pondělí byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Pittsburgh - Washington

Tučňáci, v jejichž sestavě stále chybí Sidney Crosby a Jevgenij Malkin podlehli Capitals podesáté z posledních dvanácti vzájemných zápasů a posedmé za sebou na domácím ledě.

"Vytvořili jsme si spoustu dobrých šancí, ale brankář soupeře odvedl skvělou práci, střely chytal a my jsme se tak nedostávali k dorážkám," vysekl Neuvirthovi pochvalu Jordan Staal. "Pittsburgh sice hraje bez Malkina a Crosbyho, pořád má ale velmi dobrý tým. A dnes se to ukázalo, hráli velmi dobře, vytvořili si šance, jenže Neuvirth chytal neuvěřitelně," prohlásil Alexandr Ovečkin.

Mnohem horší večer prožil další český gólman Tomáš Vokoun, jehož Florida podlehla New Yorku Islanders 1:5. Vokoun inkasoval z 36 střel čtyři góly. V první třetině ho dvakrát překonal Matt Moulson a hned po 37 sekundách druhé části zaznamenal v přesilové hře třetí gól domácích ranou od modré obránce Martínek. Čtyřiatřicetiletý sváteční střelec skóroval podruhé v sezoně a podvacáté v kariéře.

Vedení Islanders ještě do druhé pauzy zvýšil Josh Bailey a konečnou podobu dal výsledku v čase 57:23 Moulson, jenž do prázdné branky při power play a přesilovce Floridy dovršil hattrick. Ještě předtím připravil domácího gólmana Alvara Montoyu o druhé čisté konto za sebou Mike Santorelli. Panthers ztrácejí po dnešku na poslední postupové místo do play-off sedm bodů, oproti osmé Carolině v tabulce Východní konference mají ovšem dva zápasy k dobru. Islanders jsou čtyři body za Floridou.

Ve třetím pondělním zápase zvítězilo Chicago v St. Louis 5:3, přestože po první třetině prohrávalo 0:2. V druhém dějství však Blackhawks otočili skóre čtyřmi góly a zařadili se ve vyrovnané tabulce Západní konference do skupiny pěti týmů, které mají na sedmém až jedenáctém místě shodný počet 68 bodů.