středa 24. května 2017 Jana

Vary jdou i přes prohru do předkola play off

aktualizováno 18. 2. 2011 22:25

České Budějovice – Karlovy Vary si zajistily postup do předkola play off hokejové extraligy, které se odehraje příští středu. Hráči si sezónu prodloužili i přes porážku s Českými Budějovicemi po samostatných nájezdech 2:1. Domácí Mountfield zase slavil postup do čtvrtfinále. Oba góly základní části utkání padly již během úvodní dvacetiminutovky. Bleskovou orientaci prokázal Pletka, jenž zachytil puk u mantinelu a bez přemýšlení ho poslal na hůl Kašpaříkovi a ten zblízka překonal brankáře Mensatora. Při trestu Zaťoviče čelila karlovarská obrana drtivému tlaku, ale sotva se hříšník vrátil na led, ztratili domácí kotouč ve středním pásmu a Sailer střelou z pravého kruhu před obránce Vydareného vyrovnal. Zápas rozhodl ve čtvrté sérii prodloužení Václav Pletka, který se v rozstřelu trefil dvakrát. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Utkání České Budějovice - Karlovy Vary

Dalším týmem, který si zajistil účast v předkole play off, je Litvínov. V severočeském derby proti libereckým Tygrům zvítězil 4:3. Hosté naopak kvůli porážce přišli o šanci ovládnout základní část soutěže. První branka padla po špatné rozehrávce libereckého gólmana Vošvrdy, kterého potrestal Majdan. Vedení domácím vydrželo pouze 71 sekund, poté vyrovnal po rychlém protiútoku Dušek. V 15. minutě domácí perfektně využili přesilovou hruí a Kubinčák napodruhé dorazil puk za Vošvrdova záda. V úvodu druhého dějství se o vyrovnání Liberce po 109 vteřinách hry postaral krásnou střelou od modré obránce Holub. Hrdinou utkání na Stadionu Ivana Hlinky byl Richard Jareš, jenž nejprve vyrovnal na 3:3 a v 59. minutě zápas svým druhým gólem rozhodl. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Brno sice dokázalo vyhrát ledě Kladna 5:1, ale s ohledem na výsledky Karlových Varů a Litvínova přišli o šanci na postup do předkola play off. Kometa, která vstřelila čtyři branky ve třetí třetině, uspěla po pěti porážkách. Jediná radost domácích příznivců přišla těsně po polovině zápasu, kdy junior Melka bekhendovou střelou otevřel skóre. V závěru zápasu Kladno, které aktuálně dělí od poslední Mladé Boleslavi jen dva body, na svou hru zcela rezignovalo a na ledě bylo rázem jen jedno mužstvo. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC MOUNTFIELD - HC Energie Karlovy Vary

Hráči Vítkovic vyhráli na ledě Sparty 4:2, po první třetině přitom prohrávali 0:2. Při souhře ostatních výsledků si tak Ostravané s předstihem zajistili pozici v první čtyřce tabulky. Domácí poslal do vedení Luňák, který se několik vteřin před koncem přesilovky nejlépe zorientoval v závaru před Málkovou brankou. Za minutu a deset vteřin ujel Ton obranné dvojici, a přestože byl faulován, bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0. Ve druhé třetině začali vítkovičtí více bruslit, byli mnohem aktivnější a dočkali se brzy i gólové odměny. Dvěma rychlými góly Burgera a Pohla byl stav utkání vyrovnán. Ve 34. minutě hráli hosté přesilovku, během ní Ujčík omylem ideálně našel vítkovického Pohla, jenž měl snadnou práci a dokonal obrat. V končící 38. čtvrtý gól v závěru utkání přidal Káňa. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Třince mohou již po konci předposledního kola slavit zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části nejvyšší soutěže. Trofej si zajistili vítězstvím s Plzní 4:0, jež po šesti zápasech v řadě vyšla bodově naprázdno. Přestože svižné úvodní části chyběly góly, brankáři se činili na obou stranách. V druhé dvacetiminutovce se Třinec dostal do varu přesilovkou pět na tři, nakonec ji ale nevyužil. Oceláři však byli aktivnější a ve 28. minutě se prosadili zásluhou Bonka. Nad ostatní v souboji vyčníval třinecký střelec Růžička. Hýřil pohybem a v 32. minutě byl za aktivitu odplacen gólem. Domácí si výhru pojistili v závěru, když se téměř po třech měsících se dočkal gólové radosti Kohn, kterému před odkrytou klec naservíroval ideální pas Hrabal. Ve vítězné euforii Třinec tlačil dále a Bonk bekhendem přidal i svůj druhý zásah. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Mladá Boleslav se díky vítězství 1:0 s hostující Slavií přiblížila na dva body předposlednímu Kladnu. Pražané po prohře, o které rozhodl ve 20. minutě Tomáš Demel, přišli o šanci postoupit přímo do čtvrtfinále play off. Boleslavští přitom nevyužili samostatný nájezd, když faulovaný obránce Hay nepřekonal brankáře Kopřivu. Boleslavský gólman Schwarz vychytal podruhé v sezóně čisté konto. Bez ohledu na výsledky nedělního posledního kola obsadí Slavia v základní části sedmé místo. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Přestože hokejisté Zlína prohráli Pardubicemi 2:3 v prodloužení, po zápase mohly být spokojeny oba celky. Domácí i hosté si totiž definitivně zajistili přímý postup do čtvrtfinále play off. Skóre zápasu otevřel Balaštík, který po vyloučení Špirka využil přesilovku již po 14 vteřinách. V 16. minutě se Východočeši dočkali vyrovnáním, když po zmatku ve zlínské obraně překonal ležícího Sedláčka právě Špirko. Druhou trefu přidal agilní hráč v polovině utkání, několik okamžiků před návratem zlínského hráče z trestné lavice. Jednobrankový náskok ale Východočeši do druhé sirény neudrželi. Přesně 20 vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky prostřelil brankáře Růžičku Vlach. Minutu a půl před koncem prodloužení rozhodl o výhře Pardubic útočník Kolář. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy