středa 22. listopadu 2017 Cecílie

Prospal pomohl Rangers ukončit sérii porážek

New York - Český hokejový útočník Václav Prospal pomohl v nedělním utkání NHL svým druhým gólem v sezoně k výhře New Yorku Rangers nad Pittsburghem 5:3. Jeho tým si tak připsal první vítězství od 24. ledna a ukončil sérii šesti porážek. Penguins, kteří kvůli zraněním a suspendacím nastoupili s pěti hráči z farmářského týmu v AHL, přitom nezačali špatně a po pěti minutách vedli 2:0. Domácí však ještě do poloviny první třetiny vyrovnali a v prostřední části třemi góly rozhodli o vítězství.

Utkání Atlanta - Carolina

Prospal, který se po operaci a deseti měsících bez hokeje vrátil do sestavy Rangers teprve 3. února, se trefil na začátku druhé třetiny, kdy dostal svůj tým poprvé v zápase do vedení 3:2. Ve 32. minutě zvýšil svou druhou trefou v utkání Ryan Callahan a pátou branku přidal o čtyři minuty později Arťom Anisimov. Hosté se už ve třetí třetině zmohli pouze na korekci skóre. "Je to zatím asi naše nejdůležitější vítězství v sezoně," uvedl po utkání Callahan. Rangers si výhrou pojistili sedmé místo v tabulce Východní konference, kde ztrácejí čtyři body na šestý Montreal a pátý Washington. Zároveň mají náskok čtyř bodů na devátou Atlantu, která v přímém souboji o osmé místo podlehla Carolině 2:3.

Brankář Thrashers Ondřej Pavelec čelil v utkání jen sedmnácti střelám, tři z nich prošly za jeho záda. Překonal ho i český útočník Jiří Tlustý, který v 10. minutě otevřel skóre zápasu. Rozhodující gól vstřelil za stavu 2:2 minutu a devatenáct sekund před koncem třetí třetiny Erik Cole. Stejný hráč rozhodl vzájemný zápas i 5. února, tehdy vstřelil vítězný gól v prodloužení. Carolině v druhém zápase po sobě vyšel závěr základní hrací doby. V sobotu dvěma góly v poslední minutě vyrovnala duel s Tampou a vytěžila alespoň bod za prohru v prodloužení.

Po pěti prohrách na domácím ledě zabrali hokejisté Floridy, kteří porazili San Jose 3:2. Panterům konečně vyšla třetí třetina, na jejímž začátku sice inkasovali gól na 1:2, v 51. minutě však vyrovnal Chris Higgins a dvě minuty před koncem vstřelil vítěznou branku Jason Garrison. Velkou zásluhu na úspěchu Floridy měl tradičně Tomáš Vokoun, který zneškodnil 28 střel a připsal si desáté vítězství z posledních jedenácti zápasů proti San Jose.

Pátou výhru v řadě na hřišti soupeře vybojovali hokejisté Columbusu, kteří zvítězili 2:1 v Dallasu. Na první gól Matta Calverta přihrál obránce Jan Hejda, asistenci u vítězné branky Ricka Nashe v 27. minutě si připsal útočník Jakub Voráček.

Další přestřelky se zúčastnili hokejisté New Yorku Islanders, kteří po pátečním vítězství 9:3 nad Pittsburghem zvítězili 7:6 v prodloužení na ledě Buffala. Zápas rozhodl Michael Grabner, který ve třetí minutě prodloužení dovršil hattrick a s 24 góly si říká o Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezony. Tři góly vstřelil také Drew Stafford v dresu domácího týmu.