středa 13. prosince 2017 Lucie

Ani na Finy čeští hokejisté nestačili, podlehli 2:3

aktualizováno 12. 2. 2011 18:53

Stockholm – Ani kompletně přeházená sestava po čtvrtečním debaklu se Švédskem dnes českému týmu v jeho druhém vystoupení na LG Hockey Games ve Stockholmu nezajistila vítězství. Po prodloužení podlehli Češi Finům 2:3. V čase 62:11 rozhodl útočník Teemu Laine. V závěrečném vystoupení na turnaji čeká svěřence trenéra Aloise Hadamczika v neděli v poledne Rusko.

Finsko - Česká republika

Úvod dnešního zápasu začal slibně. Čeští hokejisté nepustili Finy do šance. Po polovině úvodní části při trestu pro Hadamczikův tým za špatné střídání ale začal být severský soupeř nebezpečný. Nakonec v 18. minutě využili přesilovku, když skóre tečí Vatanenovy střely otevřel Aaltonen.

Do druhého dějství vstoupil český tým aktivně a ve 23. minutě se dočkal vyrovnání. Koukal zabojoval za brankou a našel mezi kruhy volného Jánského, který se trefil přesně do levého horního rohu. Vzápětí málem odpověděl Petrell, který z otočky trefil pravou tyč české branky. Na druhé straně minul v šanci z dorážky Červenka.

Přesilovky se českému výběru na turnaji nadále nedařily. Při pobytu Karalahtiho na trestné lavici opět Finy nezatlačil a Väänänen měl v oslabení slibnou příležitost, ale český gólman zasáhl betonem. Salák pak v přečíslení dvou na jednoho kryl lapačkou i Santalovu střelu. Opora švédského Färjestadu podržela svůj tým i při následné sérii oslabení.

Nejdříve Salák vychytal při Lojkově vyloučení osamoceného Laineho. Pak hráli Finové 67 vteřin v pěti proti třem; nejdříve Rolinek ohrozil Lassilu, pak se opět zrodilo nebezpečí před českým brankovištěm. Kontiolův pokus Salák vykopl betonem nad sebe a padající puk akrobaticky chytil včas, což si potvrdili u videa i švédští sudí Lärking a Nord. Pak před prázdnou brankou netrefil puk Laine.

Záznam utkání Česko-Finsko sledujte zde

Češi byli blízko obratu skóre ve 36. minutě, kdy se ocitl na konci Santalova trestu sám před finským gólmanem Průcha, ale nepropasíroval puk za jeho záda a Marek z následné střely rozezvučel tyč. Finové využili Němcova vyloučení k opětovnému vedení, když ve 38. minutě po asistenci Laineho doklepl puk do sítě Puustinen, čemuž ani výborný Salák už nemohl zabránit.

Poslední třetina srovnala šance

Po 52 vteřinách třetího dějství bylo opět srovnáno, když od modré čáry překonal Lassilu bek Němec. Češi ožili a po Rachůnkově přihrávce zpoza branky pálil Koukal. Při Zíbově vyloučení se prokličkoval Průcha, ale jeho tečovaný pokus minul branku, v pokračující přesilovce Finové Saláka nepřekonali.

V české početní výhodě zkoušel štěstí od modré čáry Zíb, Lassila si poradil i s Průchovou střelou. V 56. minutě se český gólman vyznamenal proti Pihlströmovi, odolal i při Markově vyloučení a zápas dospěl do prodloužení. V něm mohl rozhodnout Kašpar, ale pak po obléhání české branky nakonec propálil Saláka Laine.

Zdroj: ČT24, ČTK