Hokej: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec

Pardubice v repríze finále přehrály Vítkovice 4:0

Pardubice - Hráči Pardubic porazili ve 47. kole hokejové extraligy Vítkovice jasně 4:0 a na svého soupeře ztrácí na pátém místě tabulky už jen tři body. Domácí se dostali do vedení v 10. minutě, když Bartkovu střelu dorazil do branky pohotový Buchtele. I hosté měli velké šance, vždy ale ztroskotali na skvěle chytajícím Růžičkovi. Ve 29. minutě po chybě vítkovické obrany propálil Pruska z úhlu Bartek a těsně před druhou sirénou ještě navýšil skóre chytrou střelou Pineault. Ostravané přišli na začátku třetí třetiny o zraněného gólmana Pruska a do konce zápasu ještě jednou inkasovali, když nahození Bartka tečoval bruslí jeden z hostujících obránců. Brankář Martin Růžička si díky 28 úspěšným zákrokům připsal čisté konto v druhém domácím utkání za sebou a celkem má na kontě v sezoně čtyři nuly. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Bílí Tygři z Liberce zvítězili na ledě třináctého Kladna 3:0 a bodově se dotáhli na vedoucí Třinec. Vagnerplast naopak prohrál posedmé za sebou a před poslední Mladou Boleslaví už má náskok jen tří bodů. Dvě branky vítězů vstřelil Tomáš Urban, který se radoval z gólů v extralize vůbec poprvé. Gólman Marek Pinc si díky 34 úspěšným zákrokům připsal první čisté konto v sezoně. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Brna prohráli s Českými Budějovicemi 2:5 a klesli na jedenácté místo mimo pozice pro play-off. V domácí hale Rondo Kometa prohrála sedmé z posledních osmi utkání. Na výhře šestého Mountfieldu, který nastoupil s posilou ze Sparty Jiřím Vykoukalem, se dvěma góly podílel Lukáš Květoň. REPORTÁŽ z utkání

HC EATON Pardubice - HC Vítkovice Steel

Vzepětí Litvínova pod koučem Vladimírem Kýhosem pokračuje. Severočeši překvapivě vyhráli na ledě prvního Třince 3:1 a pod novým trenérem bodovali i v pátém utkání. Litvínov využil už první přesilovku, když puk doklepl právě u tyčky číhající Hübl. Oceláři sice ve 24. minutě Květoněm vyrovnali, ale očekávaný nápor favorita nepřišel. Naopak, spolupráce Hübla s Lukešem v další přesilovce vrátila Severočechům ve 27. minutě vedení. A Třinec ještě více znejistěl Majdan, který tečoval střelu Gerháta. Ani závěrečná snaha domácích už nic nepřinesla, i když v poslední minutě Třinec hrál dokonce v šesti proti třem. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Zlína porazili Spartu 3:0, zdolali dvanácté Pražany potřetí za sebou a posunuli na třetí místo o skóre před Vítkovice. Gólman Tomáš Duba podruhé v řadě proti svému bývalému klubu vychytal čisté konto a celkem už má na kontě v této sezoně pět nul. Po bezbrankové první třetině se jako první prosadil ve 35. minutě Holík. V závěrečném dějství se Zlín ubránil při Vlachově trestu a vzápětí Ondráček zvýšil na 2:0. Možnost udělat něco s nepříznivým vývojem zápasu vzal Spartě Gulaši, když putoval předčasně pod sprchy, a dlouhou přesilovku znásobenou vyloučením O˙Briena rychle využil Köhler. Domácí už pak v klidu výhru udrželi. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Slavie porazili Plzeň 4:3 po samostatných nájezdech, o čtvrté výhře Pražanů ve vzájemných zápasech rozhodl Tomáš Svoboda. Utkání, do něhož oba týmy nastoupily u příležitosti oslav výročí 110 let pražského klubu v historických dresech, symbolicky zahájil slavnostním vhazováním Augustin Bubník. Početnou výpravu fanoušků Západočechů v hledišti zchladil hned po 39 vteřinách po chybě Indiánů Jelínek. V osmé minutě si Plzeň zahrála při vyloučení Vašíčka přesilovku a Jeřábkovu bombu od zadního hrazení poslal pod horní tyčku Vlasák.

Další změna skóre přišla až na začátku divoké třetí třetiny, když se trefil Vašíček, ale ve 45. minutě zamířil přesně do horního růžku Vostřák. Potřetí vedli domácí díky šikovnosti Micky a vzápětí neproměnil trestné střílení Jelínek. Trest přišel už za 14 vteřin, z brejku udeřil neproduktivnější hráč soutěže Vlasák. V nájezdech nejprve uspěli Hanzlík, Svoboda, Straka a Vondrka, Vlasák, a Vašíček - ten už proti Salfickému v brance - nikoliv. Čtvrtou sérii zahájil gólem Svoboda, Straka již odpovědět nedokázal. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči poslední Mladé Boleslavi zvítězili nad Karlovými Vary 5:3 a snížili svou ztrátu na třinácté Kladno už jen na tři body. Energie po dvou výhrách poznala poprvé pod vedením nového hlavního trenéra Václava Baďoučka hořkost porážky a klesla na desáté místo. V boji o play-off má před jedenáctým Brnem jednobodový náskok. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy