Diamantová liga 2024

Liberec stíhá čelo tabulky, doma přestřílel Zlín

Liberec - Bílí Tygři z Liberce přestříleli ve 40. kole hokejové extraligy v domácí aréně nebezpečný Zlín divokým výsledkem 7:5 a na třetím místě tabulky odskočili svému soupeři na rozdíl pěti bodů. Navíc vzhledem k zaváhání Vítkovic ztrácí Severočeši na momentálně první Třinec už pouze tři body. O výsledku dlouho vyrovnaného utkání rozhodla až třetí třetina, kterou Tygři ovládli 5:2. Valaši po vítězstvích na ledě Vítkovic i Pardubic do třetice venku neuspěli a musejí se pomalu ohlížet za sebe, sedmá Slavia je již jen o dva body zpět. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Českých Budějovic porazili Vítkovice vysoko 6:1 a připravili Ostravany o vedení v tabulce. Jihočeši dokázali vyhrát šestý z posledních sedmi zápasů. Skóre se poprvé měnilo už ve druhé minutě, kdy se po akci Martynka trefil do prázdné branky Kašpařík. Hosté však v zavěru své první přesilovky dokázali srovnat, když Kováře zblízka překonal Ujčík. Domácí získali ještě do první sirény znovu vedení díky Vydareného střele od modré čáry, kterou tečoval Mikeska. Do druhého dějství nastoupili domácí rovněž úspěšně, Šimánek z pravého kruhu zaskočil gólmana Šindeláře, který o chvíli později pustil i lehkou střelu Mertla. Po Květoňově pátém gólu do šatny už bylo v podstatě rozhodnuto. Do třetí třetiny nastoupil do branky Vítkovic Málek a ve 46. minutě ještě kapituloval před dorážejícím Gulašem. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Čtyřmi góly v závěru zvrátili hokejisté Třince nepříznivě se vyvíjející souboj s Brnem a tápající Kometu doma udolali 6:4. Pět minut před koncem rozhodl David Květoň. Hostům nepomohl ani hattrick Radima Hrušky, ani vedení 2:0 po první třetině a jejich tragická série pokračuje. Z posledních jedenácti zápasů vytěžili jen dva body a na devátém místě mají před Plzní už jen šestibodový náskok. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín

Slavia zvítězila v Litvínově 3:2 po samostatných nájezdech, když o výhře Pražanů rozhodl útočník Tomáš Svoboda. Ten vstřelil rozdílovou branku v nájezdech a kromě toho si připsal v průběhu utkání dvě asistence. V závěru první třetiny vyrovnaného utkání byl vyloučen hostující Kolařík a Severočeši početní výhodu využili už po pěti vteřinách. Do druhé části hry vstoupili aktivněji hosté a ve 25. minutě vyrovnal z dorážky Svobodovy střely Tomica. Litvínov zaspal i úvod posledního dějství a po pěkné souhře poslal slávisty do vedení Třetina, ale ve 48. minutě domácí díky Majdanovi srovnali stav. Rozhodnout musely nakonec až nájezdy. Z domácího tria Lukeš, Viktor Hübl a Jenáček nikdo neuspěl, a tak mohla vypuknout radost v táboře hostí, když Svoboda prostřelil Hübla mezi betony a zajistil Slavii bod navíc. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Plzně zvítězili na ledě Karlových Varů těsně 3:2 a odvezli si svoji historicky první výhru z nové KV Arény. Rozhodující trefu západočeského derby zaznamenal ve 47. minutě obránce Václav Benák. Indiáni se díky tříbodovému zisku dotáhli na desátý Litvínov na rozdíl pěti bodů, na deváté Brno ztrácí Plzeňští ještě o jeden navíc. Radost z výhry zkalilo Plzni vážné zranění zkušeného kanadského beka Johna Slaneyho. Ten v polovině utkání neustál souboj u hrazení, z ledu byl odvezen na nosítkách a následně transportován do nemocnice s podezřením na zranění páteře a těžký otřes mozku. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté třináctého Kladna zvítězili v důležitém záchranářském souboji na ledě poslední Mladé Boleslavi 4:3 a zvýšili svůj náskok před ní už na 13 bodů. Středočeské derby plné vyloučení a zvratů rozhodl ve 47. minutě slovenský útočník Jiří Bicek. Vagnerplast vyhrál třetí z poslední čtyř zápasů, Bruslařský klub naopak už počtvrté za sebou vyšel naprázdno. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy