Evropská a Konferenční liga UEFA

Třinec smetl vedoucí Vítkovice 6:1 a ztrácí už jen bod

Třinec - Bitva dvou nejlepších týmů v 39. kole hokejové extraligy skončila v Třinci jasným vítězstvím Ocelářů nad Vítkovicemi 6:1. Domácí před vyprodaným hledištěm rozhodli raketovým úvodem a třemi góly v úvodní desetiminutovce. Hosty popravila první třinecká formace, která měla prsty ve čtyřech gólech. Dvě branky a asistenci si připsal David Květoň. I přes prohru jdou Vítkovice do závěrečné čtvrtiny základní části soutěže jako vedoucí celek, Třinec na ně ztrácí ale jen jeden bod. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Brněnská Kometa čeká nadále na výhru v základní hrací době, které dosáhla naposledy 7. prosince, kdy porazila Litvínov. Jihomoravané prohráli na ledě Slavie 1:4 a černou sérii protáhli na deset utkání. Pražané naopak dokázali zvítězit v devátém z posledních desíti domácích utkání, přičemž všech výher dosáhli v základní hrací době. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Zlína podlehli po prodloužení Plzni 2:3 a Indiáni tak dokázali porazit Berany i potřetí v sezoně. Skóre zápasu otevřel ve 23. minutě plzeňský Heřman, domácí ale rychle odpověděli gólem Lešky. Ve třetí třetině hosté využili díky Modrému dvojnásobnou přesilovku, jenže autor vedoucího gólu se nechal vzápětí vyloučit a Zlín podruhé vyrovnal po zásahu Důrase. V závěru základní hrací doby byl vyloučen zlínský Köhler. Indiáni ale přesilovku nevyužili a na začátku prodloužení připravil svůj tým o výhodu faulující Hanzlík. Ve čtyřech nehrály oba týmy dlouho, protože byl vyloučen Grof. A Modrý v přesilovce v 64. minutě rozhodl. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno

Hokejisté Českých Budějovic porazili Liberec 4:0 a připsali si první úspěch proti Tygrům v sezoně. Třetím čistým kontem v sezoně se na tom podílel brankář Jakub Kovář, dvě branky vstřelil Milan Gulaš. Trenér František Výborný tak vítězně oslavil svůj rekordní 562. zápas v základní části, který odkoučoval. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Mladá Boleslav prohrála ve velké gólové přestřelce doma s Pardubicemi 6:8. Domácí přitom už v šesté minutě vedli 3:0, ale ještě v první třetině o svůj náskok přišli a pak už na ledě vládli Východočeši. Úřadující mistr vyhrál na ledě Středočechů i díky čtyřem gólům vstřeleným v přesilových hrách. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Sparty prohráli s Karlovými Vary 2:3 po samostatných nájezdech a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Pražané si tak stále více komplikují boj o postup do play off, aktuálně ztrácí na desátý Litvínov 14 bodů. Zápas Sparty s Karlovými Vary rozhodovaly nájezdy potřetí v sezoně, v předešlých dvou případech ale vyhráli Pražané. Karlovy Vary, v normální hrací době remízový král extraligy, absolvovaly třetí nájezdy za sebou, poprvé v nich ale uspěly. Sparta po utkání vyřadila z kádru jednu z letních posil, útočníka Tomáše Kůrku. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Litvínova porazili i potřetí v sezoně Kladno, doma vyhráli 3:1. Severočeši od 31. minuty prohrávali a o zisku tří bodů rozhodli až v závěrečných devíti minutách, kdy třemi góly otočili výboj zápasu. V 52. minutě ujela dvojice Černý, Jenáček a druhý jmenovaný vyrovnal skóre střelou do odkryté branky. Domácí fanoušci hnali své hráče stále do útoku a to se vyplatilo v 55. minutě, kdy se po rychlém protiútoku a přečíslení prosadil Vopat. Kladnu nepomohlo k vyrovnání ani odvolání brankáře, naopak se radovali opět domácí, když se do prázdné branky trefil Viktor Hübl. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy