VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Sparta padla i ve Vítkovicích a play-off se jí nadále vzdaluje

Ostrava - Hokejisté Sparty stále čekají na první novoroční body. Ve Vítkovicích prohráli 3:4 a na ostravský celek nestačili ani potřetí v sezoně. Domácí rozhodli třemi brankami v prvním dějství, dvěma góly a asistencí se o výhru přičinil nejproduktivnější vítkovický hráč Jiří Burger a před nedělním derby v Třinci svým barvám pojistil vedoucí pozici v extralize. Pražané potřetí v řadě prohráli a jejich šance na účast v play-off se znovu zmenšila. Delší čas možná navíc bude v jejich sestavě scházet druhý nejlepší střelec týmu Yorick Treille, který si poranil koleno. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Indiáni z Plzně porazili v domácím prostředí Třinec 3:0, když jim tři body zajistily i dvě využité přesilové hry. Západočeši se tak opět přiblížili vytouženému desátému místu, na které nyní po prohře Litvínova v Liberci ztrácí jen šest bodů. Na výhře domácích měl výrazný podíl gólman Horčička, který vychytal čisté konto. Hosté z Třince vstoupili do utkání příliš vlažně a v první třetině vystěšlil na branku jen jednou. Navíc záhy z prvního oslabení inkasovali, když se po křížné přihrávce Dudy trefil se štěstím Vlasák. Zlepšení Ocelářů přišlo v prostřední části, ale své šance nevyužili, naopak těsně před pauzou po pasu Hanzlíka zvýšil Duda z úhlu na 2:0. Hned v úvodu třetí třetiny navíc Johnson šikovnou tečí Lammersova nahození zajistil Indiánům tříbrankové vedení, které přes zvolnění v závěru udrželi. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Komety Brno ani pod vedením nového trenéra Ladislava Lubiny neukončili černou sérii a prohráli s Kladnem 1:3. Brňané sice měli dobrý nástup, když ve dvojnásobné přesilovce otevřel skóre Bičánek, Kladno ale ve druhé třetině Bílkem vyrovnalo a přestálo i závěrečný tlak Komety, která poslední minuty vůbec nezvládla. Kladno naopak předvedlo vynikající finiš, když se v 59. minutě prosadil se štěstím Kuchler. Následně měli domácí více než minutu přesilovku, odhodlali se k power-play, ale Patera střelou do prázdné branky pečetil vítězství Kladna. Kometa tak už devět zápasů čeká na tříbodovou výhru. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

Hokejisté Pardubic prohráli doma se Zlínem 2:4, když o výsledku rozhodl úsek 34 vteřin na přelomu 44. a 45. minuty, kdy hosté ze stavu 1:1 získali dvoubrankový náskok. Berani uspěli v přímém souboji o průběžné čtvrté místo i díky dvěma trefám útočníka Jaroslava Balaštíka, jenž pokořil metu 250 nastřílených branek v součtu v nejvyšší soutěži a v reprezentaci a stal se 58. členem Klubu hokejových střelců deníku Sport. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Liberce porazili Litvínov 6:3 a díky tříbodovému zisku se v průběžné tabulce bodově dotáhli na druhý Třinec. Bílí Tygři se radovali v severočeském derby i díky dvěma gólům slovenského forvarda Milana Bartoviče, jenž se do klubu vrátil na začátku týdne z ruského Atlantu Mytišči. REPORTÁŽ z utkání