Buly - debata expertů

Domácí série slávistů skončila, Pražané podlehli Pardubicím 1:5

Praha - Hráči Slavie prohráli v utkání 35. kola hokejové extraligy s Pardubicemi vysoko 1:5. Pražané ztratili body v domácím prostředí po předchozí sérii šesti výher, Východočeši je porazili poprvé v této sezoně. Pod výhru Eatonu se shodně třemi body podepsali útočníci Martin Bartek a Radovan Somík; Bartek si připsal dvě branky a asistenci, Somík tři finální přihrávky. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Třince poprvé v sezoně porazili Karlovy Vary, když doma zdolali Energii 4:3 v prodloužení. Nájezdy, které rozhodly o vítězi v předchozích dvou vzájemných duelech, odmítl v čase 64:06 Martin Lojek. Domácí dvě třetiny se Západočechy prohrávali, v závěrečném dějství ale dvěma góly dovedli zápas do prodloužení. Pod výhru Třince se dvěma góly podepsal další obránce Daniel Seman.

Hokejisté Českých Budějovic porazili Zlín 4:0 a posunuli se z devátého na sedmé místo. Druhým čistým kontem v sezoně přispěl k úspěchu Mountfieldu gólman Jakub Kovář. Čtvrtý Zlín se proti němu nedokázal prosadit a poprvé po čtyřech utkáních vyšel i bodově naprázdno. O osudu utkání bylo rozhodnuto už po první třetině, kterou domácí vyhráli 3:0.

HC Slavia Praha - HC EATON Pardubice

Hráči poslední Mladé Boleslavi ztratili dobře rozehraný zápas s Libercem a po porážce 2:3 v prodloužení zaostávají za třináctým Kladnem o osm bodů. Středočeši dvakrát vedli, ale v 55. minutě vynutil nastavení Marek Trončinský a v čase 61:46 rozhodl svou druhou trefou v utkání Jan Víšek. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Brněnská Kometa zvítězila na ledě vedoucích Vítkovic 3:2 po samostatných nájezdech a ukončila sérii pěti zápasů, v nichž nebodovala. Ostravané prohráli s Kometou i potřetí v sezoně, a přerušili tak svou sérii pěti výher za sebou. Zápas rozhodl Kamil Brabenec, který jako jediný uspěl v rozstřelu. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy