Slavia v derby ubránila výhru nad Spartou a je už osmá

Praha - Hráči Slavie porazili ve 30. kole hokejové extraligy v pražském derby Spartu 3:2. O vítězství červenobílých se výraznou měrou zasloužil utočník Jiří Doležal, autor dvou branek. Domácí vedli po dvou třetinách už 3:0, Sparta ve třetí třetině brankami Broše a Smoleňáka zápas zdramatizovala, na vyrovnání už jí ale nezbylo dost času. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky porazili městského rivala doma už pošesté za sebou, Sparťané v libeňské aréně slavili výhru naposledy v lednu v lednu 2008.

Zlín udržel v domácím prostředí výhru 3:2 nad rozjetou Kometou Brno a svého moravského rivala porazil poprvé v sezoně. Velkou zásluhu na výhře Beranů měl gólman Tomáš Duba, který se do branky vrátil po čtyřech zápasech. Skóre utkání otevřel v 9. minutě brněnský Veselý, ale Valaši vzápětí odpověděli gólem Balána. Zvrat v utkání přinesla 40. minuta a gól zlínského Kubiše, který podpořil v úvodu posledního dějství třetí brankou Vlach. Brno už dokázalo pouze snížit v oslabení Hubáčkem, k závěrečné power play se kvůli chybnému střídání a následnému trestu nedostalo. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Litvínova porazili Pardubice 3:1. Severočeši rozhodli o výhře nad úřadujícím mistrem až ve třetí třetině, ve které se dvakrát střelecky prosadili. Pardubice prohrály třetí zápas za sebou. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

PSG Zlín - HC Kometa Brno

Karlovy Vary si připsaly další domácí porážku, když prohrály s Vítkovicemi 3:4 v prodloužení, nezvládly tak již deváté utkání v KV Areně v sezoně. Utkání rozhodl v 61. minutě v přesilové hře obránce Michal Barinka. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Třince porazili Kladno 2:1 a uhájili vedení v tabulce soutěže. Favorit proti nejslabšímu celku na hřištích soupeřů podal rozpačitý výkon, pět minut před koncem ho však spasil přesný švih obránce Lojka. Oceláři ani v třetím utkání sezony proti Středočechům nezaváhali. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Českých Budějovic deklasovali Mladou Boleslav 10:2 a poprvé od 2. listopadu doma získali tři body za výhru v normální hrací době. Dvěma góly se na výhře Jihočechů podíleli Mertl a Kašpařík, Středočeši čekají na zisk tří bodů již osm zápasů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy