sobota 27. května 2017 Valdemar

Třinec otočil zápas v Budějovicích a dál vede extraligu

aktualizováno 7. 11. 2010 21:33

České Budějovice - Hokejisté Třince zvítězili ve 20. kole extraligy na ledě Českých Budějovic 6:5 a udrželi se před reprezentační přestávkou v čele tabulky o tři body před Vítkovicemi. Oceláři rozhodli čtyřmi góly mezi 43. a 49. minutou, kdy otočili stav z 2:3 na 6:3, dvě branky si připsal Peterek. Mountfield už ztrátu nedohnal a po druhé porážce v řadě klesl na čtvrté místo. VIDEOREPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Jakub Kovář inkasuje branku.

Hokejisté pražské Slavie zvítězili na ledě Karlových Varů 5:3 a připsali si z posledních sedmi zápasů teprve druhou výhru. Dvěma góly přispěl k tříbodovému zisku Pražanů Michal Vondrka. Slavia tak po porážkách na ledě Vítkovic a Liberce potřetí v sérii utkání venku uspěla. Energie naopak nastoupila potřetí za sebou doma a na výhry nad Brnem a Kladnem nenavázala. VIDEOREPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Poslední Kladno zakončilo sérii tří zápasů venku na ledě Vítkovic porážkou 0:2 a nebodovalo už popáté za sebou. Nový kouč Vagnerplastu Petr Tatíček tak po porážce v Karlových Varech 1:2 ani napodruhé na bod nedosáhl. Středočeši sice drželi do 52. minutě bezbrankový stav, ale pak se trefil Viktor Ujčík a výsledek ještě potvrdil exkladenský Jiří Burger. Brankáři Romanu Málkovi stačilo k prvnímu čistému kontu v sezoně 16 úspěšných zákroků. VIDEOREPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Pardubice vyhrály v Plzni 4:3, když zápas rozhodl 76 sekund před koncem v přesilovce slovenský útočník Martin Bartek. Domácí sice vedli brzy 2:0, ale hosté dokázali ve druhé třetině skóre otočit. V závěrečné části se Západočechům podařilo vyrovnat, ale hrdinou se stal Bartek, který si vedle vítězného gólu připsal předtím v utkání také dvě asistence. VIDEOREPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Sparty porazili Mladou Boleslav 3:1. Dlouho vyrovnaný zápas, do něhož vedl hosty nedávný trenér Pražanů Miloš Holaň, rozhodl v polovině třetí třetiny Petr Ton. Výhru Sparty, která tak ukončila třízápasovou sérii porážek, poté potvrdil Michal Broš. VIDEOREPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Zlína potvrdili, že se jim daří na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Ve 20. kole vyhráli na severu Čech 4:2 a připsali si tam čtvrtou výhru za sebou. Zásluhu na třetí domácí porážce Litvínova v sezoně měl zejména útočník Jaroslav Balaštík, autor dvou branek hostů. VIDEOREPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Liberce zvítězili nad Brnem 3:1 a dovršili tak úspěšně sérii tří domácích zápasů, z nichž vytěžili plný bodový zisk. Bílí Tygři celkem naplno bodovali v Tipsport Areně už počtvrté za sebou. Po trefě Jozefa Baleje ze 42. minuty sice Liberec prohrával, ale o obrat se postarali dvěma góly Andrej Podkonický a jedním Tomáš Klimenta, který v 56. minutě zaznamenal vítěznou trefu. VIDEOREPORTÁŽ z utkání a ohlasy