Cyklotoulky

Sparta poprvé doma nebodovala, prohrála s Třincem 0:3

Praha - Hokejisté Sparty prohráli v 18. kole extraligy s Třincem 0:3 a poprvé v sezoně doma nebodovali. Pod vedením nové trenérské dvojice Miloslav Hořava, Radim Rulík si Pražané připsali druhou porážku ve třetím zápase. Sparta je tak i nadále předposlední, Třinec se udržel v čele soutěže i díky čistému kontu Petera Hamerlíka. Sparta se tlačila do útoku, snažila se střílet, ale v koncovce se jí nedařilo. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Bílí Tygři z Liberce porazili v repríze semifinále posledního play-off Pardubice 4:1. Téměř do poloviny zápasu byl stav bezbrankový, Bílí Tygři si poté vypracovali dvougólový náskok, který rozhodl o jejich první domácí výhře ve vzájemných duelech s Východočechy po třech předchozích porážkách. Liberec poskočil na čtvrtou příčku tabulky. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

České Budějovice porazily Kladno vysoko 7:1. Středočeši, kteří jsou i nadále posledním týmem soutěže, si připsali třetí prohru za sebou a za poslední dvě utkání venku inkasovali celkem 15 branek. Jihočeši rozhodli o své výhře šesti góly od 27. minuty, do té doby byl stav 1:1. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Karlovy Vary přehrály Kometu Brno 4:1 a stejně jako v prvním vzájemném utkání v Brně zničily soupeře v přesilových hrách. Dnes proměnily tři početní výhody, zatímco na konci září na ledě Brna vyhráli vysoko 7:0 díky hned pěti trefám v přesilovkách. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Zlína prohráli s Mladou Boleslaví 2:3 v prodloužení. Vyrovnaný duel skončil po základní hrací době nerozhodně, nakonec však o zisku druhého bodu z velmi urputné bitvy rozhodl ve prospěch hostů v 63. minutě útočník Tomáš Divíšek. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Litvínov prohrál s Plzní 0:3 a připsal si jako nejlepší tým na domácím ledě teprve druhou porážku z deseti utkání před vlastním publikem. O výhru Indiánů se postaral dvěma góly Petr Sýkora, gólman Marek Mazanec si při svém osmém startu v nejvyšší soutěži připsal poprvé čisté konto. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Vítkovic vydřeli výhru 2:1 nad Slavií. Svým osmým gólem v sezoně o ní ve 45. minutě rozhodl Jan Káňa. Domácí porazili pražský celek podruhé v sezoně stejným poměrem, jediný gól jim dal exvítkovický forvard Lukáš Krenželok. Vítkovický kapitán Jiří Burger odehrál 800. extraligový zápas. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy