úterý 27. června 2017 Ladislav

Michálek gólem a asistencí přispěl k výhře Ottawy nad Floridou

Ottawa - Útočník Milan Michálek přispěl ve čtvrtečním utkání NHL gólem a asistencí k vítězství Ottawy 5:3 nad Floridou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Panteři sice vyhráli první třetinu 1:0, pak však pětkrát za sebou inkasovali, včetně tří branek v druhém dějství. Kanonádu Ottawy odstartoval ve 26. minutě právě Michálek, jenž ve vlastním oslabení zakončil brejk dva na jednoho. Na Tomáše Vokouna, jenž si připsal 23 zákroků, následně vyzráli ještě Mike Fisher, Zack Smith, Alexej Kovaljov a Daniel Alfredsson. Teprve poté se Panterům podařilo dvěma brankami porážku zmírnit.

Florida - Ottawa

Střelecky se prosadil také další český útočník Radim Vrbata, jenž pomohl gólem k výhře Phoenixu 4:2 na ledě Detroitu. Kojoti rozhodli o svém úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0.

Vrbata otevřel skóre zápasu v 8. minutě, když se zmocnil puku ve středním pásmu, protáhl se mezi dvěma obránci a samostatný nájezd na brankáře Chrise Osgooda zakončil perfektním bekhendovým blafákem. Asistenci u gólu si připsal Petr Průcha.

Jedenáctigólovou přestřelku viděli fanoušci v Calgary, které podlehlo Coloradu 5:6. Domácí v utkání vedli 3:1 a 4:3, nakonec se však radovali hosté. Vítězný gól vstřelil dvě minuty a dvacet sekund před koncem třetí třetiny Daniel Winnik.